Skocz do zawartości

19lat jaka wiza i jakie szanse?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do Was pytanie, mianowicie o jaka wize mam sie ubiegac i jakie mam szanse na uzyskanie jej. Interesuje mnie jak narazie wyjazd na 3-5 miesiecy. Niejestem studentem, chcialbym pracowac legalnie. Wolalbym to zalatwiac na wlasna reke, tylko z tego co wiem to szczegolnie w moim przypadku ciezko bedzie zalatwic formalnosci, czy moze jednak polecacie jakies biuro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz mozesz ubiegac sie o wize turystyczna ale musisz miec mocne podstawy u konsula o powrocie do polski na tomiast jesli chodzi o pracodawcow mozesz szukac w internecie na stronach amerykanskiej polonii,napewno cos znajdziesz choc trudno znalezc takowego bo to wiaze sie z sponsorowaniem itd,dobrze by bylo abys mial choc status studenta wtedy mozesz ubiegac sie o wize studencka czyli j-1 mysle ze tak byloby latwiej lub poszukac tak jak w/w pracodawce...a co chcesz robic w stanach i do jakiego stanu chcesz jechac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchetniej pojechalbym do NY, ewentualnie cos ze wschodniego wybrzeza Georgia, Virginia, Maryland. Robic moge to co bedzie, pierwszy raz to glownie chodzi mi o to zeby zobaczyc, rozeznac sie podszlifowac jezyk itp. w sumie to najbardziej odpowiadal by mi seciurity officer :wink: , ale kazda inna tez bedzie dobra.

Slyszalem ze na wizie turystycznej to legalnej pracy raczej niepodejme?

Jeszcze jedno, o co tak dokladniej chodzi ze sponsoringiem? bo niewiem czy dobze to rozumiem.?

Z tego co widze to musialbym chyba starac sie o wize H2B jak myslicie? Czy przyzanie takowej to jakies konkretne wymagania, czy tylko subiektywna ocena konsula? Czy przy tej wizie rowniez jakis pracodawca musi maczac w tym palce?

Wiem ze katuje pytaniami, ale pierwszy raz to to wszystko jest obce,niby jest opisane, ale pewniej sie czuje jak wypowiada sie ktos kto juz to przeszedl.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...