Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wiem, ze to pytanie pojawilo sie dosc niedawno, ale zapytam mimo wszystko.

Jestem w USA na statusie studenckim i planuje w lipcu 2007 poleciec na miesiac do Polski. Mam wazny poszport do czerwca 2008. Szkola wydala mi I-20 wazny do konca 2009. Zakladajac, ze dostane wize, czy dostane ja do czerwca 2008 czy do czasu waznosci statusu? (bo znajomi dostali wizy wazne tak dlugo na jak dlugo dostali I-20)?

Druga sprawa jest taka, ze postanowilam przed wyjazdem do Polski wymienic paszport, zeby nie miec w/w dylematow/problemow. Zlozylam podanie pare dni temu. Na stronie internetowej konsulatu pisze, ze czas oczekiwania na poszport to 2-3 miesiace, ale pani w okienku w konsulacie powiedziala mi cichaczem, ze paszporty z grudnia jeszcze nie przyszly(no tempo maja niesamowite, przyznacie). Takze cos czuje, ze do czasu wyjazdu do Polski(srodek lipca), paszport do mnie nie dotrze.

No i w koncu pytanie: Gdybym dostala wize do konca 2009 roku i bylaby wbita w starym paszporcie, czy moglabym sobie jezdzic do Polski i z powrotem z 2 paszportami(starym i nowym) po uplywie waznosci starego? Powiecie, ze zglupialam, bo trzeba oddac stary paszport przy odbiorze nowego, ale moja znajoma nie chciala oddac swojego bo miala tam wize wiec przedziurkowali jej wszystkie strony starego paszportu, oprocz strony z wiza. I teraz jest szczesliwa posiadaczka 2 paszportow.

Takie oto wlasnie mna miotaja watpliwosci.

Dziekuje z gory. Mam nadzieje, ze to co napisalam ma jakikolwiek sens.

Pozdrawiam,

Jagoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem w lutym nowy Polski paszport w Polsce po niecałych 3 tygodniach, wiec nie jest tak źle z birokracją, nie wiem jak to w USA wygląda

zastanawiam sie czy jak byś dzwoniła i sie interesowała o ten paszport to czy moze by przyspieszyli procedure zeby sie od Ciebie uwolnić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...