Skocz do zawartości

odmowa wizy , help !!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam maly problem. Bylem na W&T dwa razy, wrocilem w terminie, nic nie zawalilem w USA. Teraz staralem sie o wize turystyczna. Moj byly szef zaprosil mnie do siebie na wakacje. Rozmowa przebiegala standardowo, zadnych zbednych pytan. Po tym wszystkim uslyszalem jednak ze nie spelniam wymogow i niestety nie dostane wizy. Przeciez moja sytuacja nie zmienila sie od ponad 3 lat. Nadal jestem studentem i nadal bede przynajmniej jeszcze przez rok, finansowo jest wszystko jak dawniej a jednak w tym roku nie kwalifikuje sie na turystyczna. Nawiasem mowic moja dziewczyna byla ze mna w ambasadzie i ona dostala pomimo zde konczy studia. Czy ktos mi moze powiedziec jak to jest mozliwe i czy warto starac sie ponownie? W sumie umowilem sie na kolejna wizyte i mam nadzieje ze cos to zmieni. Boje sie jednak ze jak zobacza ze w ciagu miesiaca jestem tam drugi raz to obligatoryjnie bedzie KLAPA. Moze ktos cos poradzi????? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

A nie powiedzial Ci jakich konkretnie wymogow nie spelniasz? Moze mial podejrzenia, ze starasz sie o turystyczna nie po to, zeby jechac rzeczywiscie jako turysta, ale do pracy ktora masz nagrana z poprzednich wyjazdow i chcesz po prostu ominac cala procedure w&t. Nie aplikowalam nigdy na ta turystyczna, ale jesli nie podal Ci konkretnych powodow odmowy, to jednak chyba duzo zalezy od tego na jakiego konsula sie trafi, bo patrzac na przyklad Twojej dziewczyny, to ona miala teoretycznie mniejsze szanse na jej dostanie, a jednak promese juz ma. Powodzenia, w razie czego zostaje Ci jeszcze w&t, bo sa firmy, ktore prowadza nadal zapisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja teraz nie chce tam jechac do pracy. Prace mam tutaj na miejscu w Polsce. Moja dziewczyna tez byla ze mna na W&T dwukrotnie. Przeciez to absurd ze po W&T zawsze bede mial problemy z dostaniem wizy. Wracajac do powodow odmowy to nic konkretnego nie powiedzial. Brzmialo to doslownie " przykro mi ale ja nie widze powodow dla ktorych moglby Pan dostac wize".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze nie chcesz tam pracowac, ale wiesz jak to z tymi konsulami jest, oni mysla, ze kazdy kto jedzie do US i stara sie o turystyczna robi to tylko po to, zeby pracowac pozniej na czarno... Kiedys juz pojawil sie podobny post osoby, ktora takze nie dostala wizy turystycznej po jednym czy dwoch w&t i o ile dobrze pamietam, to konsul tej osobie powiedzial zeby aplikowala jeszcze na j-1. Np. moja kolezanka nie dostala w zeszlym roku wizy turystycznej po 3 workach, konsul powiedzial jej, ze US zwiedzila juz wystarczajaco.. Moze ktos jeszcze z forumowiczow bardziej zorientowany ode mnie doradzi Ci co moglo byc przyczyna odmowy, ale chyba jednak duzo zalezy od tego na ktorego konsula trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ona miala na DS ze jedzie do znajomej jej mamy. Widocznie macie racje ze moga tak myslec ale to jest bzdura. Pracowalem tam dwa lata z rzedu i naprawde mam dosc tej pracy. Moj szef kupil sobie dom na florydzie i zaprosil mnie tam na wakacje. Badz tu czlowieku szczery a sppotka cie nagroda. Przeciez oni sami sie prosza zeby ich rolowac. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zareaguja na to ze jade z nia do jej ciotki? :) Przeciez sytuacja mogla ulec zmianie. Kurde kombinuje jak kon pod gore bo obiecalem ze wroce na wakacje. Traktowali mnie jak czlonka rodziny i naprawde zzylem sie z nimi. Dzisiaj jeszcze sie dowiedzialem ze jego matka (wlascicelka restauracji gdzie pracowalem) miala powazna operacje i naprawde zle z nia. Bylaby to okazja zeby ja odwiedzic. No trudno. Czas pokaze co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...