Skocz do zawartości

polski paszport w usa


Rekomendowane odpowiedzi

hey,

Mieszkam w Massachusetts i bede sie ubiegac o polski paszport. Czy ktos wie czy koniecznie musze osobicie sie stawic w polskim konsulacie w Nowym Jorku czy moge zlozyc wnioski w konsulacie w Bostonie? Niestety nie moglam sie dodzwonic do Bostonu bo sa zamknieci do 24 maja a w NY kaza sie kontaktowac przez emaila, co zrobilam dawno temu i nie otrzymalam odpowiedzi. Bylabym wdzieczna za wasze info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba osobiscie. Nie ma zadnych wyjatkow. Mozesz za to zlozyc wniosek i umotywowac go czyms waznym, aby go odeslali poczta, bo teraz odbiera sie osobiscie obowiazkowo. Jak masz wszystkie dokumenty, to czekasz 5 miesiecy, tylko czekal moj ojciec, a odbieral paszport 2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm 5 miesiecy....mi w sumie paszport potrzebny na lipiec ale bede starac sie tez o tymczasowy i mam nadzieje ze ten dostane szybko. a trzeba sie na spotkanie umawiac czy mozna pojawic sie w konsulacie w dowolnie wybranym dniu i godzinie?

Normalny nie zdarzysz do lipca. Lepiej wziac tymczasowy i w Polsce wlozyc wniosek i odebrac paszport. Ja w Polsce w 2 tygodnie dostalem, zaraz po tych zmianach w biometryczny. A jak tyle w Polsce nie bedziesz, to w USA zloz, ale jak wnioskujesz o tymczasowy i normalny, to poczekasz rok czasu (to nie sa zarty niestety) na normalny.

Mozesz pojawic sie w dowolnym czasie. Konsulat/ambasada wysyla powiadomienie listownie o mozliwosci odebrania paszportu, mozna tez zadzwonic i podadza informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...