Skocz do zawartości

Nieskonczone 21 lat.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie zakazów w USA związanych z nieukonczeniem 21 lat.

21 bede mial w paźdzerniku, w zwiazku z tym mam pytanie jak mozna obejsc ten przepis.Słyszalem o kserowaniu paszportu, i zmianie na ksero daty urodzenia, a w klubach okazuje sie wtedy samo ksero. Wie ktos moze o ionny sposobach? Troche mi szkoda "zabawy" z powodu 2 miesiecy:/

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka masz date ur.??Mowisz ze pazdziernik...Tutaj format daty to mm/dd/rrrr a u nas dd/mm/rrrr . Jesli masz np. (polska data) 06/11/1886 to oni moga to potraktowac jako czerwiec 11 rok 1986. Znajoma tak miala 2 lata temu i caly czas przechodzilo.

A co do ksera to w poprzednie lata znajomym i mi nigdy nie zaakceptowali zeby wpuscic do klubu. Dlatego tym bardziej sie zdziwilem jak jedna dziewczyna z naszej grupy wpuscili do klubu na kserze kilka tyg temu :/.

Pzdr !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze o ile sie nie myle w paszporcie jest napisane PAZDZ/2007 i OCT/2007( przynajmniej w starych nie wiem jak w nowy). amerykanie glupi nie sa i czytac potrafia. poza tym w wiekszosci miejsc w USA nie akceptuja ksera bo wiedza ze ludzie daty sobie zmieniaja i chca zobaczyc orginal. niektore miejsca maja bardzo powazne podejscie do tej sprawy. juz nie raz widzialam ludzi pokazujacych zagraniczny dowodzik, prawko, ksera, miedzynarodowe legitymki itp i byli proszeni o pokazanie paszportu, jesli nie maja coz "bye". amerykanie powaznie podchodza do tych 21 lat wiec raczej ciezko bedzie ominac. no i nie liczy sie dla nich sam rok ale takze miesiac urodzenia. jedynie co ci pozostaje to imprezki domowe, no i probowanie gddzies sie wkrecic , moze ci sie uda ale raczej przygotuj sie ze moga byc problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc tak jak pisze pelasia, czasem ludzie korzystaja z dowodow osobistych lub ISIC i innych kart gdzie miesiac oznaczany jest cyfra wiec moga zle odczytac, ale coraz wiecej studentow z europy jezdzi do usa i oni jush wiedza co i jak, dlatego w wiekszosci clubach jest obowiazek pokazania paszportu.

moja kolezanka nawet wyrobila sobie lewe ISIC z data zeby miala 21 lat, ale ochroniarze twardo ma byc paszport i jush, do widzenia :)

zawsze mozesz sprobowac, to zalezy od klubu, od dnia (czasem da sie zagadac z ochroniarzem pod warunkioem ze nie ma wlasiciela :) ) a jak nie to pozostaja imprezy w domu.

a jeszcze co do nieskonczonych 21 lat, to jak bedziecie chcieli kupic alkohol to niech kupuje tylko osoba pelnoletnia bez Twojej obecnosci bo wtedy i tak mu nie przedadza, a tlumaczenie bedzie takie ze to dla Ciebie on kupuje, wiec lepiej poczekac na zewnatrz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze co do nieskonczonych 21 lat, to jak bedziecie chcieli kupic alkohol to niech kupuje tylko osoba pelnoletnia bez Twojej obecnosci bo wtedy i tak mu nie przedadza, a tlumaczenie bedzie takie ze to dla Ciebie on kupuje, wiec lepiej poczekac na zewnatrz

oj dobra uwaga. nie masz ukonczonych 21 lat nie wchodz do monopolowego z osoba pelnoletnia bo rzeczywiscie nie sprzedadza. czekanie na zewnatrz rzeczywiscie wskazane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xera nie wezma, to nie te czasy. Amerykanie falszywe ID kupuja i wygladaja jak prawdziwe, tylko, ze coraz wiecej skanuja bar code prawka i w tych lewych nie ma w bar codzie zapisanych danych i error i lecisz z klubu, a fake id zabieraja. W wiekszosci klubow tylko prawko lub stanowe id, paszport czasem, a juz jakies wynalazki jak obce prawko, dowod osobisty, isic, euro czy legistka studencka amerykanska to NIE.

ps. w Japonii dobrze to rozegrali, bo wszedzie tez ID trzeba podawac, ale jest duzo maszyn z alkoholem i fajkami, obok snikersow, marsow i pepsi, wystarczy wrzucic monety lub banknot i juz wyskakuja ulubione fajki lub browar i nikt nie prosi o ID :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...