Skocz do zawartości

Drivers license, Colorado, J-1


Leonti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem, że temat poświęcony wyrobieniu prawa jazdy był poruszany tysięcy razy, jednak jedna rzecz nie jest dla mnie do końca jasna.

Tutaj na forum przeczytałem, że w niektórych stanach prawo jazdy wydają na okres trwania J-1.

Oto moje pytanie - czy "grace period" jest wliczany czy nie?

Bo jakoś głupio wyrobić prawko i stracić jego przed rozpoczęciem podróżowania?

Domyslam się, że jest wydawane na okres I-94, jednak chcę być pewien.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że temat poświęcony wyrobieniu prawa jazdy był poruszany tysięcy razy, jednak jedna rzecz nie jest dla mnie do końca jasna.

Tutaj na forum przeczytałem, że w niektórych stanach prawo jazdy wydają na okres trwania J-1.

Oto moje pytanie - czy "grace period" jest wliczany czy nie?

Bo jakoś głupio wyrobić prawko i stracić jego przed rozpoczęciem podróżowania?

Domyslam się, że jest wydawane na okres I-94, jednak chcę być pewien.

Dzięki!

Wpisuja date z I-94 lub wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w srode zdalem test i wydano mi prawo jazdy na rok(!)- do 28 maja 2008 .

Za kilka minut moj brat dostal swoje( wymienial, wczesniej mial z Illinois) i dali mu na 4 miesiace( bez podrozowania...)

jak sie chlopak wkurzyl...hehehe.

blad urzednika- a ja nadal nie wiem jaka jest prawidlowosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kurcze...

Staje się nieciekawie, międynarodowego nie mam, a jak mi wydaczą bez podrózowania, to nie wiem co robić.

Z tym międzynarodowym to można sobie pójść do kibelka;). W tam tym roku jak policjant mnie zatrzymał (stan Wisconsin), to powiedział do mnie żebym zabierał to gówno i dał jemu normalne prawo jazdy i nic nie pomagały argumenty, że tam jest napisane, że w USA to prawko też jest ważne :!: Gościa nie dało się przekonać :!:

Mój kumpel jak pokazał te prawko innemu policjantowi, to ten parsknął ze śmiechu i zapytał się co to jest?? Ale u niego przynajmniej było bez nerwów :)

W innych stanach podobno je uznają, ale mi nigdzie nie uznali tej książeczki, no może przy ubezpieczeniu samochodu pani użyła tej książeczki jako słownika, bo ksero zrobiła tylko polskiego prawka.

W jednej z wypożyczalni nawet nie chciali mi spojrzeć na tą książkę, wiziel tylko to zwykłe polskie.

Polecam wyrobić sobie ich prawko, ominie Was wiele problemów i dodatkowo zyskujemy ich ID;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyne wyjście to wyrobienie prawka stanowego, ponieważ chcemy z bratem kupić samochód i podróżować, a ubezpieczenie podobno jest o wiele tańsze jak się ma prawo stanowe.

Tylko że jak się okazuje mogą wydać prawko tylko na okres pracy, a podróżować to już nie będzie z czym.

A nie wiecie przypadkiem czy można w DMV argumentować okres na który ma byc wydane prawo? Od kogo zalezy ta decyzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyne wyjście to wyrobienie prawka stanowego, ponieważ chcemy z bratem kupić samochód i podróżować, a ubezpieczenie podobno jest o wiele tańsze jak się ma prawo stanowe.

Tylko że jak się okazuje mogą wydać prawko tylko na okres pracy, a podróżować to już nie będzie z czym.

A nie wiecie przypadkiem czy można w DMV argumentować okres na który ma byc wydane prawo? Od kogo zalezy ta decyzja?

Od przepisow stanowych i supervisora DMV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Colorado dostaniesz prawo jazdy na dlugosc wizy.

Potrzebujesz chyba 20$ Paszport wazna wize i ds-2019(dostaniesz prawko na dlugosc dsa bez okresu na podruzowanie).

Idziesz z tym do DMV test na oczy pozniej egzamin teoretyczny(mozna miec tlumacza) i umawiasz sie na egzamin praktyczny na ktory przyjezdzasz swoim autem i tyle.

Zdac zdasz ostatnio zdawal brat mojej zony i zdal za pierwszym razem (moge powiedziec tylko ze jak ze mna jezdzil do nie szlo mu za dobrze)

Jak cos topisz

ricon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma żadnej możliwości dostać prawo jeszcze na okres podróżowania?

To znaczy jak przedstawię I-94 w którym będzie napisane, że wylatuję miesiąc później po okresie wizy to i tak mi nie dadzą?

Wtedy lipa, bo po co mi prawko jak i tak nie będę mógł podróżować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A nie ma żadnej możliwości dostać prawo jeszcze na okres podróżowania?"

Nie

"To znaczy jak przedstawię I-94 w którym będzie napisane, że wylatuję miesiąc później po okresie wizy to i tak mi nie dadzą?"

Nie bedzie napisane na I-94 ze wylatujesz miesiac pozniej .Bedzie napisane tylko DS to znaczy ze waznosc wd DSa

Co dopodrozowania to bierz polskie ew miedzynarodowe i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...