Skocz do zawartości

Malo poruszana wiza studencka...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Z dziewczyną zastanawiamy się nad wyjazdem do USA. Oboje mamy skonczone studia i chcielibysmy przeniesc sie do US. Problemem jak wszyscy wiemy sa wizy. Ale ktos zyczliwy [mam taka nadzieje] podpowiedzial Nam nastepujace rozwiazanie. Wyjazd do USA na wizie turystycznej, a pozniej przeksztalcenie jej w wize studencka. Oczywiscie nie chcemy rozpoczynac od poczatku studiow, ale na poczatku mamy w planie zrobienie ESL na uniwerku, a pozniej w ramach rocznego stazu po studiach chcemy sprobowac przekonac pracodawce - ciezka praca oczywiscie, aby pomogl Nam uzuskac status rezydenta - zielona karta.

I tu jak zwykle bywa mamy wiele pytan a odpowiedzi ani jednej...

Czy to wypali? Czy tamtejsi pracodawcy sa chetni do tego typu pomocy? Czy warto w ten sposob??

Mam jeszcze jeden pomysl, ale nie wiem czy jest on do zrealizowania...

Wiecie moze czy mozna korespondenyjnie lub przez internet zapisac sie na uczelnie USA?? Uczelnia wystepuje o wize dla Nas, nastepnie my z protekcja uczeni idziemy do konsula a On na dzien dobry ofiaruje Nam wize studencka...

Co o tym sadzicie??

Ps. Oczywiscie chcialbym wspomniec tez ze mamy w USA zaprzyjazniona duszyczke ktora Nam pomoze w ciezkich chwilach na starcie...

Pozdrawiam

Baluu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...