Skocz do zawartości

Problem z pieniędzmi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam problem ponieważ lecę z dziadkiem teraz do USA i mamy akurat tyle pieniędzy, że wyszło by(jak bysmy je podzielili między mnie i dziadka) ,po tyle że nie trzeba zgłaszać ale jest problem ze mną ponieważ jak się zapytają skad mam tyle pieniędzy to co mam im powiedzieć (wkońcu będa mnie prześwietlać i zobacza plik pieniędzy) a jakbyśmy tak nie zrobili to ile wynosi podatek od dwukrotnie większej kwoty bz zgłaszania ? :) To jest dla mnie bardzo ważne, więc z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam podobne pytanie. W drodze powrotnej do Polski musze miec ze soba okolo 120 tys. $ i zastanawiam sie, jakie sa konsekwencje wypelnienia wniosku. Czytalem, ze to tylko informacja dla nich i nic innego sie nie dzieje. Nie beda sie pytac o zrodlo pieniedzy? Nie bedzie problemu z polskimi celnikami? Ostatnio przewozilem okolo 15 tys $ ale tego nie zglaszalem i jakos sie udalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te deklaracje są formą zabezpieczenia - po prostu chcą wiedzieć jak wygląda sprawa z przepływem walut - a w szczególności gotówki

lepiej zgłaszać bo jeśli nie macie nic na sumieniu - nic wam nie grozi, a jeśli nie zgłosicie i was złapią - będziecie mogli nawet przesłać pozdrowienia z więzienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie. W drodze powrotnej do Polski musze miec ze soba okolo 120 tys. $ i zastanawiam sie, jakie sa konsekwencje wypelnienia wniosku. Czytalem, ze to tylko informacja dla nich i nic innego sie nie dzieje. Nie beda sie pytac o zrodlo pieniedzy? Nie bedzie problemu z polskimi celnikami? Ostatnio przewozilem okolo 15 tys $ ale tego nie zglaszalem i jakos sie udalo...

z taka gotowka w samolot ($120k) ?? Zwariowales?? Wystarczy, ze zemdlejesz, a juz znajdzie sie ktos zyczliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w ogóle nie rozumiem - po co ci ludzie się pchają z taką gotówką za granicę - przelewy nie istnieją? karty nie istnieją? czeki nie istnieją? przekazy nie istnieją? specjalistyczne firmy kurierskie nie istnieją?

jak się chce zaoszczędzić parę dolarów to bardzo często prawdziwe jest przysłowie mądry Polak po szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...