Skocz do zawartości

Pierwszy lot do USA na wizie b1/b2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

11 Lipca do lece do Chicago przez Londyn. Linie British Airways i American Airlines. Pierwszy raz lece samolotem ,dlatego mam lekkie obawy czy sie w tym wszystkim polapie :)

Czy jest ktos kto lecial tym polaczeniem ??? I moze opisac jak to mniej wiecej wyglada ?? Jakie druki w samolocie musze wypelnic ?? O co sie tam pytaja??

Zastanaiwam sie tez jak wyglada sprawa z bagazem czy musze w Londynie odebrac i zlozyc jeszcze na raz ??? Czy jest to robione przez linie ??

A moze jest ktos kto leci 11 lipca ?? :)

z gory dziekuje za pomocne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

11 Lipca do lece do Chicago przez Londyn. Linie British Airways i American Airlines. Pierwszy raz lece samolotem ,dlatego mam lekkie obawy czy sie w tym wszystkim polapie B)

Czy jest ktos kto lecial tym polaczeniem ??? I moze opisac jak to mniej wiecej wyglada ?? Jakie druki w samolocie musze wypelnic ?? O co sie tam pytaja??

Zastanaiwam sie tez jak wyglada sprawa z bagazem czy musze w Londynie odebrac i zlozyc jeszcze na raz ??? Czy jest to robione przez linie ??

A moze jest ktos kto leci 11 lipca ?? :)

z gory dziekuje za pomocne odpowiedzi

Jak kupiłaś bilet na całą trasę w BA (chodzi o sam zakup a nie linie którymi lecisz) to nie ma problemu, wysiadasz w Londynie przechodzisz na terminal (jest wszystko napisane) robisz zakupy, pijesz kawę i wsiadasz do samolotu. Bagaże same przejadą odprawa dopiero w USA. W samolocie dostaniesz kwitek w którym wypełniasz podstawowe dane (imię, nazwisko, narodowość, numer paszportu, płeć...) o sobie oraz adres gdzie będziesz mieszkać w USA. Po odprawie paszportowej zabierasz bagaże, odprawa celna i wychodzisz.

Jeżeli kupiłaś oddzielnie bilety na lot (w co wątpię) Warszawa-Londyn i Londyn-USA to trzeba przenieść bagaż w Londynie samodzielnie.

Proponuję wyszukiwarkę o takich pytań jest tu tysiące włącznie z drukiem któy trzeba wypełnić w samolocie.

Jeszcze raz powtarzam WYSZUKIWARKA

Mnie zawsze bawił kawał o odprawie:

Urzędnik: Sex?

Arab: Yes

U: No, no, no, man, woman?

A: Man, woman, sometimes camel :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpbc nie "kupilas" tylko kupiles jesli juz :)

bilet zalatwialem przez portal lataj.pl ,dlatego sie zastanawiam nad przenoszeniem bagazu jakbym zalatwial dwa odzielne bilety to oczywiste, ze trzeba targac bagaz samemu w londynie.

Przepraszam za pomyłkę płci, jakoś tak mi wyszło :)

Nie ma problemu AA i BA są w grupie OneWorld i nic nie musisz przenosić. A bilet jest kupiony jako jeden.

Czasami jest taniej jak się kupuje oddzielnie, np jak jadę do Brazylii to taniej jest kupić bilet np w Lufthansie tylko do Sao Paulo a później już liniami wewnętrznymi TAM do Rio de Janeiro pomimo iż i tak trzeba leciec tymi liniami (są w aliansie z Lufthansą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki mpbc :)

A mozesz mi jeszcze wytlumaczyc jedna rzecz..mianowicie zastanawia mnie jak to wyglada. Wchodze na lotnisko daje paszport i bilet , kieruja mnie do terminalu i po przejsciu przez terminal, jestem tam gdzie sa sklepu bezclowe ??? sorka jesli moje pytanie wyda sie glupie, ale jestem zupelnie zielony w te klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki mpbc :)

A mozesz mi jeszcze wytlumaczyc jedna rzecz..mianowicie zastanawia mnie jak to wyglada. Wchodze na lotnisko daje paszport i bilet , kieruja mnie do terminalu i po przejsciu przez terminal, jestem tam gdzie sa sklepu bezclowe ??? sorka jesli moje pytanie wyda sie glupie, ale jestem zupelnie zielony w te klocki.

W Polsce oddajesz bagaże, przechodzisz kontrolę, strefa bezcłowa i samolot. W Londynie to terminale 1 i 4 (będziesz to miał na karcie pokładowej którą otrzymasz w Warszawie przy oddawaniu bagaży), lądujesz przechodzisz do właściwego terminalu, nastepnie strefa bezcłowa i samolot do USA.

Terminal to budynek gdzie jest wszystko, strefa bezcłowa, kontrole, odprawy, odloty i przyloty.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...