Skocz do zawartości

Kupno samochodu w Colorado - szczegóły


Leonti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Był już podobny temat (i nie jeden), jednak nie znalazłem interesujących mnie szczegółów.

Mianowicie chodzi mi o bezpośrednią procedurę kupna samochodu w Colorado.

Wiem, że trzeba mieć:

1. Ubezpieczenie.

2. Smog Test.

3. Rejestrację.

Tylko nie wiem w jakiej kolejności to wszystko zrobić.

Mieszkam w malutkiej miejscowości, w której samochodu kupić się nie da. Nie mamy również tutaj DMV. Mamy brokerów ubezpieczeniowych.

Miejscowość w której zamierzam kupić samochód znajduje się za 50 kilometrów.

Chciałbym to zrobić jak najszybciej, ponieważ będę musiał prosić kogoś, żeby mnie tam zawiózł, a nie chciałbym to robić kilka razy :)

Jeśli kupuję u dilera - czy można tam odrazu kupić ubezpieczenie?

Czy samochów będzie miał smog test i będę mógł go zarejestrować na miejscu?

To znaczy zasadniczo - jeśli pojadę z kimś do dilera, kupię samochód, to czy będę mógł nim odrazu pojechać do domu?

Jesli kupuję u osoby prywatnej - najpierw jadę i kupuję sam samochód. Jak dalej będę mógł pojechać nim do DMV, skoro on nie ma rejestracji i ubezpieczenia?

No i z tym ubezpieczeniem - czy można jeździć bez niego przez kilka pierwszych dni? Ponieważ chyba głupio kupować ubezpieczenie na jeszcze niekupiony samochód.

Czy robi się tak - najpierw kupuje się samochód i zostawia się go u sprzedającego (dilera lub osoby), potem robi się ubezpieczenie i rejestracja w DMV i odbiera się samochód u sprzedającego?

Prosiłbym o poradę od osoby która się na tym zna.

Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Był już podobny temat (i nie jeden), jednak nie znalazłem interesujących mnie szczegółów.

Mianowicie chodzi mi o bezpośrednią procedurę kupna samochodu w Colorado.

Wiem, że trzeba mieć:

1. Ubezpieczenie.

2. Smog Test.

3. Rejestrację.

Tylko nie wiem w jakiej kolejności to wszystko zrobić.

Mieszkam w malutkiej miejscowości, w której samochodu kupić się nie da. Nie mamy również tutaj DMV. Mamy brokerów ubezpieczeniowych.

Miejscowość w której zamierzam kupić samochód znajduje się za 50 kilometrów.

Chciałbym to zrobić jak najszybciej, ponieważ będę musiał prosić kogoś, żeby mnie tam zawiózł, a nie chciałbym to robić kilka razy :)

Jeśli kupuję u dilera - czy można tam odrazu kupić ubezpieczenie?

Czy samochów będzie miał smog test i będę mógł go zarejestrować na miejscu?  

To znaczy zasadniczo - jeśli pojadę z kimś do dilera, kupię samochód, to czy będę mógł nim odrazu pojechać do domu?

Jesli kupuję u osoby prywatnej - najpierw jadę i kupuję sam samochód. Jak dalej będę mógł pojechać nim do DMV, skoro on nie ma rejestracji i ubezpieczenia?

No i z tym ubezpieczeniem - czy można jeździć bez niego przez kilka pierwszych dni? Ponieważ chyba głupio kupować ubezpieczenie na jeszcze niekupiony samochód.

Czy robi się tak - najpierw kupuje się samochód i zostawia się go u sprzedającego (dilera lub osoby), potem robi się ubezpieczenie i rejestracja w DMV i odbiera się samochód u sprzedającego?

Prosiłbym o poradę od osoby która się na tym zna.

Dziekuję.

Niewiem jak w Colorado, ale w NY to tak wyglada (mysle, ze podobnie i w Colorado):

kupujesz od kogos, to bierzesz registration od sprzedajacego i go przekreslasz i wpisujesz swoje dane. w dmv tylko wnioskujesz o tittle, bo registration od reki daja. u dilera mozesz odjechac po kupnie samochodem od razu. blachy drukuje tymczasowe do 30 dni i przyklejasz do tylu szyby. do tego czasu masz czas na zdobycie blach od dmv. ubezpieczenie kazdy diler sprzedaje, mozesz od innego, ale bez niego diler nie wypusci cie na droge, ani nie da samochodu. bez ubezpieczenia nie mozesz jezdzic. jak cie lapia bez ubezpieczenia waznego, to w kajdanki i bajki opowiadasz sedziemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...