Skocz do zawartości

Jak sie po angielsku nazywa wiza emigracyjna? Prosze o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mialam kiedys wize emigracyjna (12 lat temu), ale juz niestety przepadla. Teraz chce leciec na wize J-1 (au pair). Do konsulatu musze powypelniac wnioski. Jeden z tych wnioskow to wniosek elektroniczny DS-156. Tam jest rubryka w ktorej jest pytanie czy bylo sie w USA, kiedy i rozwija sie okienko w ktorym trzeba wybrac rodzaj wizy (jest ich tam chyba z 50roznych). Ja kompletnie nie wiem jaka mam tam wize zaznaczyc ze mialam. Wiem tylko, ze to byla wiza emigracyjna w ramach laczenia rodzin. Nic wiecej nie wiem. Moze sie ktos zna na tym i mi pomoze? Bylabym bardzo wdzieczna.

PS: Bedac w USA nie przekroczylam zadnego terminu. Ciekawa jestem czy to ze mialam wize emigracyjna bedzie dzialalo na moja niekorzysc czy korzyc w konsulacie. Pewnie padlo by pytanie od konsula skoro sie bylo na emigracyjnej wizie to dlaczego sie tam nie zostalo? Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitens a to zalezy czy bylas wtedy pelnoletnia czy tez niepelnoletnia :wink: bo jak niepelnoletnia to jechalas tam gdzie byli rodzice-rodzic ..Dla nich bedzie wazne czy teraz nie zostaniesz i nie bedziesz chciala takiego czegos zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitens a to zalezy czy bylas wtedy pelnoletnia czy tez niepelnoletnia  :wink: bo jak niepelnoletnia to jechalas tam gdzie byli rodzice-rodzic ..Dla nich bedzie wazne czy teraz nie zostaniesz i nie bedziesz chciala takiego czegos zrobic.

mialam wtedy 7 lat i lecialam z rodzicami. Wize zalatwiala w sumie babcia. Teraz ogonie wszytskie osoby ktore sa wymienione w tym dukumencie ds-156 czyli (maz/zona,rodzice,brat/siostra itp) sa w Polsce.. mam babcie tam i wujostwo. wiesz moze jak sie nazywa ten rodzaj wizy ktora mialam?

jestem dopiero po maturce, wszystkie dziewczyny ktore znam i lecialy na ua pair dostaly wizy,no ale one nigdy nie byly w stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz po sobie poznac ze tam zamierzasz zostac to wizy nie dostaniesz i tak bedzie z kazdym kto byl lub tez nie byl w USA.

co do nazwy wizy to nie wiem,

mysle ze nie dalabym tego po sobie poznac. mam tez pytansie bo jesli zaznacze wize emigracyjna ze mialam to sie spytaja pewnie o rodzine, ja mam duzo rodzinki w NYC (babcie,wujkow,ciotki,kuzynki itp) ale jak wiadomo to jest dalsza rodzina. mam mowic, ze tylko mam np"babcie"? bo w sumie duzo osob ma napewno tam takie samo nazwisko jak ja. czy oni maja gdzies w kompach kto jest kogos wujkiem,babcia itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitens wszystkich nie maja ale to zalezy kogo podali Twoi rodzice ,czy ktos z Twojej bliskiej rodziny staral sie o wize i mowil kogo ma w USA..Formularz wypelnij tak jak jest napisane tzn wpisujesz Ojca,Mame ,siostre,brata jesli te osoby sa na terenie USA a o reszte sie narazie nie martw.Jak padnie pytanie wtedy mozesz powiedziec a tak sama nic nie mow bo moze nie padnie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...