Skocz do zawartości

Cło na laptopy z USA


lucky luke

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że sprawa przewozu laptopów jest podobna do trzymania w domu nielegalnych mp3. Jest to nielegalne i mogą nałożyć kary ale raczej na codzień to się nie zdarza.

Mój chłopak przewoził w bagażu podręcznym komputer stacjonarny, co odbiło się na moim zdrowiu psychicznym bo ze swoim laptopem bałam się wracać, ale wyszło na to że nie było żadnego problemu i to chyba kwestia szczęścia.

Mam tylko pytanie. Ten laptop którego przywiozłam to Gateway tablet PC. Niestety matryca jest do wymiany (zdeptana przez moją zgrabną nóżkę:lol: a w Polsce są na to nikłe szanse.. Widziałam taką matrycę za 200 $ na ebayu, myślicie że jest możliwość sprowadzenia jej tu z USA ?? pocztą, kurierem, jakoś.. czy nałożą mi cło, vat i sto tysięcy kar, a na końcu mi go zabiorą i pójdę do więzienia? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja miałem pecha i zostałem 2 razy zatrzymany na lotnisku w Polsce.

Raz w Warszawie i raz w Poznaniu.

Oczywiście nowe laptopy w plecaku, jakies MP3, aparaty, iphony itp.

Wykręciłem się tym że laptopa wywoziłem z Polski.

Trochę posłuchałem co i za ile mogę przewozić i po krzyku, ale następnym razem chyba sobie podaruje.

Jeszcze 2 razy mnie w USA zatrzymano na lotnisku więc już mnie znają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli wioze do polski laptopa kupionego w usa ponad pol roku temu, z widocznymi sladami uzytkowania, to tez moge sie obawiac zaplacenia cla? w razie kontroli co mam mowic - sciemniac ze laptop byl wywieziony z polski czy raczej udowadniac, ze to na uzytek wlasny a nie na sprzedaz? poza tym bede jeszcze mial z soba nowy (w kartonie) zestaw klawiatura+mysz. czy tu tez powinienem sie obawiac dodatkowych oplat? mam na to rachunek na 70 dolarow - czy to ma jakies znaczenie, czy sa jakies limity wartosci niepodlegajacej ocleniu?

jeszcze jedno pytanie przy okazji, troche poza tematem. boje sie wkladac klawiature do duzej torby i chce miec ja z soba w ramach bagazu podrecznego. rzecz jednak w tym, ze nie miesci mi sie to do podrecznego plecaka i chce po prostu miec ten karton przy sobie - "pod pachą". czy nie bede mial w zwiazku z tym problemow podczas boardingu i kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli wioze do polski laptopa kupionego w usa ponad pol roku temu, z widocznymi sladami uzytkowania, to tez moge sie obawiac zaplacenia cla? w razie kontroli co mam mowic - sciemniac ze laptop byl wywieziony z polski czy raczej udowadniac, ze to na uzytek wlasny a nie na sprzedaz? poza tym bede jeszcze mial z soba nowy (w kartonie) zestaw klawiatura+mysz. czy tu tez powinienem sie obawiac dodatkowych oplat? mam na to rachunek na 70 dolarow - czy to ma jakies znaczenie, czy sa jakies limity wartosci niepodlegajacej ocleniu?

jeszcze jedno pytanie przy okazji, troche poza tematem. boje sie wkladac klawiature do duzej torby i chce miec ja z soba w ramach bagazu podrecznego. rzecz jednak w tym, ze nie miesci mi sie to do podrecznego plecaka i chce po prostu miec ten karton przy sobie - "pod pachą". czy nie bede mial w zwiazku z tym problemow podczas boardingu i kontroli?

Przewoz laptopa z widocznymi sladami uzytkowania:

W teorii mozesz sie martwic przewozem nawet takiego sprzetu, w praktyce - nie slyszalem jeszcze o przypadku opodatkowania uzywanego laptopa (celnicy chyba zawsze od tego odstepuja).

Klawiatura i mysz:

Ani cla, ani podatku nie zaplacisz - jej wartosc nie przekracza wartosci bezclowego i bezpodatkowego 'upominku' spoza unii.

O limitach pisalismy wczesniej w tym samym watku, mozesz zadac sobie troche trudu i przeczytac go od poczatku.

Przewoz drugiego bagazu podrecznego:

Nie znam przepisow wszystkich linii lotniczych, wiec nie moge powiedziec niczego na 100% - opisze co najwyzej swoje doswiadczenie z British Airways.

Przewozilem w bagazu podrecznym plecak (mieszczacy sie w limitach dotyczacych bagazu podrecznego) i oprocz tego kask motocyklowy (wydaje mi sie, ze zajmuje znacznie wiecej miejsca niz mysz i klawiatura). Nikt sie do tego nie przyczepil (w 2 samolotach British Airways), w razie czego tlumaczylbym sie, ze boje sie latac i mam ze soba kask ze wzgledow bezpieczenstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Duze firmy, tracace klientow=pieniadze lapia sie wszelkich form aby walczyc z allegro. Ich argumentacja "do budżetu państwa nie wpływają należne cła i podatki" jest dla mnie smieszna. Polacy zawsze kombinowali i zawsze beda to robic. Co z tego dal klientow ze placiliby clo i podatki, polacy i tak placa duze cla na innych produktach jak np. benzyna, ktora kosztuje tyle samo co w UK czy Hiszpanii. To tak samo jak ze sprowadzanymi samochodami z USA, rzad lobbowany pewnie przez duze salony/koncerny wprowadzil ustawe o zwiekszonym opodatkowaniu tych ze aut ale zapomnial ze Polacy moga te same auta sprowadzac przez niemcy i to wlasnie nasi zachodni sasiedzi beda na tym dodatkowo zarabiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...