Skocz do zawartości

Realizacja paychecku / checku ze zwrotem podatku


Wojtek-J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sezon Work&Travel-owy powoli sie konczy i zaczna sie za chwile pytania o realizacje czekow amerykanskich w polskich bankach.

Wrzucam wiec info o 2 bankach: WBK i BPH.

Realizacja czeku w WBK trwa w teorii 10-12 tygodni i kosztuje 25 zl niezaleznie od kwoty na czeku.

Realizacja czeku w BPH trwa w teorii 8-10 tygodni i kosztuje 1% kwoty na czeku, minimum 20 zl.

Informacja na dzien 7 wrzesnia 2007.

EDYCJA:

16 stycznia 2009 realizowalem czek ze zwrotem podatku federalnego - zgodnie z radami Acid_1981 i Defi84 zrealizowalem go w PKO BP.

Czek zostal zrealizowany natychmiast (podpisalem dokumenty i poszedlem do kasy po odbior dolarow), prowizja to 1,5% minimum 10 zl.

Dokladnie ten sam czek w WBK mial byc realizowany od 3 do 12 tygodni.

Czek ze zwrotem podatku stanowego nie jest w PKO BP realizowany od reki, a brany w inkaso - odzyskanie pieniedzy trwa wtedy do 12 tygodni.

W PKO BP odmowiono mi realizacji czeku, na ktorym widnieje moj amerykanski adres zamieszkania (dane na czeku musza zgadzac sie z danymi w dowodzie) - przyjeto go natomiast bez zadnych problemow w WBK.

Nie wiem czy zasady w PKO BP i w WBK sa rozne, czy zalezne jest to od konkretnego pracownika banku (podejrzewam, ze prawdziwa jest jednak ta druga opcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc

MAREK- stronke ktora podales www.zwrotpodatku.pl tyczy sie TYLKO realizacji czekow ze zwrotem podatku, a ten otrzymasz dopiero kolo marca nastepnego roku, natomiast zwyklych czekow z wyplata- paycheckow oni nie realizuja. takowe nalezy zlozyc w wybranym banku do incaso i przewaznie czeka sie jak napisal WOJTEK ok 8-12 tygodni. ja od siebie polecam takze Bank PKO BP gdzie prowadzenie konta walutowego jest bezplatne i oplaty to: 1% wartosci czeku min. 20zl, badz MILLENIUM gdzie rowniez walutowe konto za darmo i oplata coz kolo 15zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest jeszcze Citibank.

Pierwsza opcja oferowana przez nich jest podobna jak wszędzie indziej.

Ale jest jeszcze druga i ta przedstawia się już bardziej różowo.

Mianowicie 7 dni i 1% od kwoty. Oczywiście pokrycie czeku i inne pierdoły wymagane. Najlepiej udać się do placówki obsługującej CitiGold.

Ja używałem tej metody do ściągnięcia kasy z konta w stanach przy użyciu książeczki czekowej którą od nich dostałem (PNC konkretnie)

Acha różne placówki mają różne limity. Warto się najpierw dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

To tylko PKO BP jest? A czy ktoś korzystał z BZ WBK? Ja w tym banku za 25zł zrealizowałem swój paycheck, ale czekałem z 2 miechy. Czy czeki federalne (już ze zwrotem podatku) zawsze są wypłacane od ręki? Bo jeśli tak, to teraz tylko znaleźć bank, który zrobi to za najmniejszą cenę, mam rację ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...