Skocz do zawartości

ponowne ubieganie sie o wize po przedluzeniu poprzedniej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość nieszkala

Jakas rada sly6 ? Moje pobyty w Stanach: to 18 czerwiec-1 pazdizernik 2004( 3.5 miesiaca); 10-20 luty 2005 (10 dni); 13 czerwie-12 grudzien 2005 (6 miesiec); 5 styczen-11 pazdziernik 2006 (9 miesiecy legalnie)

Czy uwazasz ze dadza mi wize turystyczna? przeciez nigdy nie przedluzylam sobie nic nielegalnie. Czy uwazasz ze mam szanse?

PS. Staralam sie po powrocie 2 razy i 2 razy mi odmowiono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest w tym ze tam bylas legalnie ale kogo jest stac na taki pobyt oraz zachodzi podejrzenie ze masz male zwiazki z Polska no i ze pracowalas tam moze nielegalnie ,musisz tak mowic aby bylo widac ze wrocisz szybko teraz z USA i ze nie bedziesz przedluzac tam pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mysle ze mozesz miec problemy z uzyskaniem wizy w najblizszym czasie ,w skrocie opisze moja sytuacje 99r otrzymanie promesy na 10 lat 2000 pobyt 6-m-cy, 2002 pobyt 1 m-c , 2004 pobyt 3 m-ce, 2005 pobyt 5 m-cy, tylko dlatego ze skradziono mi paszport i zeby wrocic do kraju musialam czekac na dokumenty z Polski zawsze wracalam na czas nigdy nie przedluzalam pobytu.,we wrzesniu 2006 stanelam po wize odmowa,pisanie odwolania przez obywatela stanelam w marcu 2007 odmowa,ponowne odwolanie wizyta w lipcu kolejna odmowa.,pomimo ze skradziono mi paszport z wazna wiza do 2009 w ich kraju ,ze mam stala prace od 10 lat biznes rodzinny,rodzine, niestety to ze bylam zmuszona byc 5 m-cy w Stanach nie interesowalo konsula ,powiedzial ze moge po roku starac sie ale czy dostane to on nie wie,sama nie iwm co robic bo tez zalezalo mi na wyjezdzie,ale chyba musze rok poczekac

zycze ci powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Staralam sie po powrocie 2 razy i 2 razy mi odmowiono

ja znam osobe ktorej odmowiono 6 razy a za 7 dostala, wiec nie ma reguly

tak naprawde to Twoj pobyt w USA (9 miesiecy) to dla nich znak ze z USA laczy Cie widac wiecej jak z Polska

moja osobista rada, jesli kolejnym razem dostaniesz odmowe, ja bym na Twoim miejscu zapytal "kiedy mam sie ubiegac po raz kolejny i czy w ogole sa szanse bo szkoda tracic swoj i ich czas"

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nieszkala

wiesz za pierwszym razem konsul bardzo ladnie i grzecznie mi wytlumaczyl, ze odmowa jest spowodowana faktem, iz w tym wypadku jego prawo nie pozwala dac mi wizy, poniewaz okres od powrotu do ponownego ubiegania sie jest za krotki. Za drugim razem, Pani konsul (wyraznie nie w humorze, przede mna odmowila wizy 2 osobom). powiedziala: " Pani mnie nie przekonala" , ale co innego niz studia, a moze byc silniejszym zwiazkiem z Polska w mojej sytuacji. Logicznie i racjonalnie myslaca osoba wie ze musze wrocic do PL, a dowodem sa przeciez moje poprzednie powroty i nie przesiedzenie wizy. Wiec trudno wyczuc, jestem teraz na 5 roku studiow i fakt chcialabym jechac na ferie do Stanow; Czy to ze mam magisterke moze byc faktem przekonywujacym, bo to cos dla dlaczego musze tu wrocic ? czy raczej wprost przeciwnie, bo dajac mi wize teraz moge ja wykorzystac rozwniez po ukonczeniu studiow ?

I by lepiej zobrazowac cala sprawe:

Za pierwszym razem (23 styczen 2007) nie pytano w ogole co robilam przez te 9 miesiecy, a tylko czy studiuje czy dziennie (odp. tak) i czy mam plany spedzenia tam wakacji ( odp. ze tego jeszcze nie wiem) . Ps. ubiegalam sie o wize na ferie.

Za drugim razem (8 czerwiec 2007) magiel tj. jak to ze Pani studiuje mozna polaczyc z faktem ze Pani moze miec 9 miesiecy poza szkola? (odp. urlop dziekanski); wiec czemu Pani nie powiedziala urzednikowni imigracyjnemu na granicy tego ze ma Pani dziekanke i zamierza zostac dluzej (odp. ze dopiero w listopadzie ja dostalam i ze nie wiedzialam tego w czerwcu,(wjechalam do stanow w czerwcu)) no i co Pani robila 9 miesiecy (odp. prowadzilam z ciocia dom i opiekowalam sie nia i mam tam chlopaka ) na to Pani konsul: "a chlopak nie studiuje , nie pracuje , spotykaliscie sie caly czas"? I poprostu odmowa. Na pytanie dlaczego nie dostalam tej wizy :" Pani mnie nie przekonala i "nastepny w kolejce prosze "!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nich pomoc cioci i opieka to praca ja jak powiedzialam ze pomagalam w domu jak kuzynka jechala do pracy gotowalam to byla moja pracy pomimo ze bylam u kuzynki w domu i nie moglam wczesniej wrocic bo nie mialam paszportu wize mialam na 6 m-cy a bylam 5 konsul powiedzial ze dostajac wize na 6 m-cy nie swiadczy o tym ze masz na max byc turystycznie przebywasz 1-2 m-cyprawda jest taka ze wszystko zalezy od konsula za trzecim razem jak bylam trafilam na tego samego konsula i powiedzial ze bylam u niego w marcu i zeby bylo sprawiedliwie to sprawa sie zajmie kolezanka wiadomo z gory bylo ze dostane odmowe rozmowa przebiegala bardzo milo ale powiedziala mi ze skoro kolega dal mi odmowe to ona rowniez sadzie ze w tej chwili nie dostane moge ubiegac sie za rok ale jak spojrzy na cala sprawe ponownie konsul to ona nie wie nie pomogly odwolania to ze zostalam skrzywdzona kradzieza paszportu z wazna promesa to jeszcze tu mnie ukarali

tak samo mnie potraktowala jak ciebie nastepny prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie boje jak czytam Wasze wypowiedzi... ja bede sie starac w przyszlym tygodniu mam juz umowiona rozmowe.nie wiem tylko co zrobic:

Konsul spyta mnie o poprzednie pobyty i odpowiem 9 miesiecy i wtedy mam

1.dodac "bo pozytywnie rozpatrzono moja prosbe"i pokazac dokument ze mi przedluzono wize?

2.czy moze tylko powiedziec to co w punkcie 1. i nie pokazywac dokumentu zaczekac az sie spyta sam

3.czy odpowiedziec tylko ze 9 miesiecy bylam ostatnio i czekac az dalej sam spyta jak to wyszlo i czy przedluzylam czy co

wiem ze niby trzeba tylko konkretnie odpowiadac na pytania ale nie wiem jak to zrobic zeby nie wyszlo przypadkiem ze za malo odpowiedzialam

juz sly6 mi odpowiedzial ale ja sie boje zeby nie wyszlo ze za malo powiedzialam/zrobilam :) ale tez nie za duzo... nie chce sie pchac z dokumentami ale moze trzeba je dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...