Skocz do zawartości

przesiedzenie wizy


Rekomendowane odpowiedzi

czolem rodacy! ja w sprawie przesiedzenia. Moja sytuacja wyglada nastepujaco: jestem w USA, zamierzam przesiedziec wize o 2 miesiace, poniewaz dopiero co dostalam odpowiedz odmowna w sprawie przedluzenia wizy i nie moge z dnia na dzien wyjechac w USA, bo mam tu jeszcze pare spraw do zalatwienia(np. sprzedac samochod i motocykl!). Moze mi ktos potrafi doradzic co najlepiej zrobic, zeby jakos wybrnac z tej sytuacji i nie zamknac sobie powrotu do USA. Moze jest jakies rozwiazanie tu na miejscu, np. jakis urzad do ktorego moge sie udac i prosic o zalagodzenie sytuacji. A jesli nic sie nie da juz zrobic to ile bede musiala czekac,zeby znow przyleciec do USA. Z gory dziekuje za odp. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o powrot do Stanow to obecnie jak wrocisz to obowiazuje Ciebie 3 letni okres czasu zakazu wjazdu do USA.

Oczywiscie nie zdziwilabym sie jakby na granicy Ciebie cofneli za pare lat. W koncy raz przesiedzialas wize wiec moga jak najbardziej byc podejrzliwi, ze przesiedzisz ja i drugi raz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o powrot do Stanow to obecnie jak wrocisz to obowiazuje Ciebie 3 letni okres czasu zakazu wjazdu do USA.

3 letni zakaz wjazdu zaczyna obowiązywać dopiero po przesiedzeniu 180 dni. Oczywiście nie musi być zakazu żeby nie zostać wpuszczonym - zależy to tylko od urzędnika imigracyjnego na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez tak slyszalam :/ No to lipa. Dzieki za odp. Czasu juz sie nie da cofnac. Ale najgorsze jest to,ze Polacy w Stanach strasznie sie zmieniaja na gorsze. Wszyscy sciemniaja prosto w oczy i przez takich ludzi narobilam sobie bajzlu w papierach :/ Pozdro dla wszystkich dobrych ludzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie male sprostowanie co do mojej plci: jestem dziewczyna!

A co do mojej wpadki, to bylo tak, ze poznalam na jakiejs imprezce Polke i tak sobie rozmawialysmy o tym,ze mi sie wiza konczy i wtedy ona opowiedziala mi swoja historie jak to przedluzyla sobie wize o pol roku. Wiec wypytalam ja o wszystkie szczegoly: co napisac, zeby przedluzyli, czy zalaczyc jakies dokumenty i takie tam. I ona mi sciemniala prosto w oczy, ze nic szczegolnego nie trzeba pisac, zadnych dokumentow nie zalaczac, ze wszystkim przedluzaja i nawet mi opowiedziala co jej napisali w odpowiedzi: ze jej zycza udanego zwiedzania USA i powodzenia i takie tam sciemy. Wiec bylam pewna ze mi przedluza. Dlatego sie dobrze nie przygotowalam: napisalam jakies pierdy w podaniu, nie zalczylam zadnych dokumentow potwierdzajacych moja chec powrotu do Polski(co jest dla nich bardzo wazne) i co najwazniejsze- w ogole nie przygotowalam sie do powrotu. Odpowiedz negatywna przyslali mi w dniu mojego planowanego wylotu. Wtedy bylo juz zapozno na cokolwiek, bo nie potwierdzilam wczesniej rezerwacji biletu i nie sprzedalam motocykla ani samochodu. Nie moglam tak z dnia na dzien wyjechac. Wiec przesiedzialam wize :/ Najgorsze jest to,ze nawet mi zbytnio nie zalezalo na tym,zeby tu dluzej zostac. I na dodatek po calej tej akcji dowiedzialam sie, ze ta panienka caly czas mnie sciemniala! Bo sie okazalo,ze ona tez nie dostala przedluzenia wizy i podobno malo kto dostaje przedluzenie w Kalifornii!!! Gdybym to wczesniej wiedziala,to na pewno bym nie pisala o przedluzenie(stracilam na tym 300$) albo bym sie lepiej przygotowala! Taka jest moja hostoria. Moja kolezanka zrobila to samo co ja w tym samym czasie i jest teraz w tej samej sytuacji. Niestety dla niej sprawy sie bardziej komplikuja, bo sie tu zakochala i nie wie czy wracac czy zostac tu nielegalnie, bo jesli nie wpuszcza jej wiecej do USA, to straci swoja milosc! Wiec mam taka rade dla wszystkich- nie sluchajcie historii Polakow za granica, bo strasznie sciemniaja! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afka dziekuje Ci za to odpowiedz i mozna sluchac Polakow zagranica ale pod warunkiem ze te slowa sie gdzie sprawdzi.

Co do tej kolezanki to jej chlopak-mezczyzna ma obywatelstwo USA,jesli tak to niech bierze z nim slub,sklada papiery i jak jej przyjma papiery wtedy bedzie legalnie.

a co do tej Polki to teraz wiesz jak wyglada najprawdziwsza zawisc , ze mi sie nie udalo to jemu tak samo musi nie wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...