Skocz do zawartości

Zwrot Podatku - Jak Się To Załatwia?


maG_xx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , bylem w tym roku na W&T jak mogę odzyska podatek ?? Kobieta z biura w kalifornik powiedziala ze jakis dokumenty same przyjdą do domu ?? jest to prawda ??

Do odzyskania masz wszystkie podatki, ktore placiles, powinny byc to tylko: podatek federalny i stanowy, jesli placiles takze np. medicare (ktorego nie powinienes) tez mozesz starac sie o jego zwrot. Do odzyskania podatku potzrebne sa: kopia SSN, kopia wizy J-1, kopa DS 2019 oraz taki formularz W-2, który przysle na Twoj adres do Polski pracodawca (zazwyczaj wysylaja w styczniu czasem tez pozniej, ale generalnie zebys go dostal do konca lutego, chociaz ja moj w-2 kiedys dostalam dopiero w czerwcu i wtedy poszlam do biura odzyskujacego podatki i tez mialam pelny zwrot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz samodzielnie albo przez biuro -jest ich kilka na rynku, niektore pobieraja oplate z gory bez wzgledu na wysokosc zwrotu, inne procentowo od zwrotu. Jesli chcesz samodzielnie to musisz sie orientowac jak wypelnic formularz federalny i stanowy, pozniej sam wysylasz wszystkie papiery na adres urzedu stanowego(zeby odzyskac podatek stanowy) oraz do Urzedu Skarbowego (IRS-zeby odzyskac federalny). W przypadku gdy decydujesz sie na pomoc biura, to ona za Ciebie wszystko załatwia, Ty donosisz im tylko w-2 i potrzebne ksera, oni wypelniaja Twoje zeznanaia podatkowe i wysylaja w Twoim imieniu do USA. Odradzam korzystac z biura Tax Back, bo prowizje jakie sobie naliczaja to złodziejstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz samodzielnie to musisz sie orientowac jak wypelnic formularz federalny i stanowy

czy jest to skomplikowane? czy robiac to samemu mam taka sama czy mniejsza szanse na zwrot calosci zaplaconego podatku? w zeszlym roku korzystalem z biura i odzyskalem wszystko (oczywiscie oprocz prowizji dla biura), wiec tym razem tez chcialbym dostac caly zwrot. lubie jednak zdawac sie na swoja inteligencje i odrobine wysilku, anizeli na posrednikow, ktorzy zwykle robia proste rzeczy i biora za to kase, wykorzystujac nasze lenistwo badz strach przed sprobowaniem zalatwienia czegos na wlasna reke (na przyklad kupienia samemu biletu lotniczego). a wiec jak to jest z rozliczaniem podatku bez pomocy "fachowcow"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odzyskania masz wszystkie podatki, ktore placiles, powinny byc to tylko: podatek federalny i stanowy, jesli placiles takze np. medicare (ktorego nie powinienes) tez mozesz starac sie o jego zwrot. Do odzyskania podatku potzrebne sa: kopia SSN, kopia wizy J-1, kopa DS 2019 oraz taki formularz W-2, który przysle na Twoj adres do Polski pracodawca (zazwyczaj wysylaja w styczniu czasem tez pozniej, ale generalnie zebys go dostal do konca lutego, chociaz ja moj w-2 kiedys dostalam dopiero w czerwcu i wtedy poszlam do biura odzyskujacego podatki i tez mialam pelny zwrot).

Dokument W-2 nie jest wymagany do uzyskania zwrotu, ale jest bardzo pomocny. Nie musimy w ogole poslugiwac sie W-2 jesli jestesmy w stanie udokumentowac swoje dochody np. odcinki od paycheckow (i to tez tylko w wypadku kontroli).

Zwrot podatku najlepiej zrobic samemu on-line, zajmuje to przy jednym W-2 10-20 minut, a koszt to jakies 10$. Oczywiscie nalezy poczekac do zamkniecia roku podatkowego. PS. Uwaga na TaxBack.com to zwykli [...] Ich wyliczenia zwrotow podatku sa 50-60% tego co nam przysluguje w rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot podatku najlepiej zrobic samemu on-line, zajmuje to przy jednym W-2 10-20 minut, a koszt to jakies 10$. Oczywiscie nalezy poczekac do zamkniecia roku podatkowego. PS. Uwaga na TaxBack.com to zwykli [...]. Ich wyliczenia zwrotow podatku sa 50-60% tego co nam przysluguje w rzeczywistosci.

no dobrze, ale w takim razie podaj jakies inne adresy, gdzie nie oszukuja i za 10$ mozna odzyskac calosc zaplaconego podatku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.taxslayer.com - ja robie tam, chetnie pomoge, za przyslowiowa "flaszke" :) hehe

w duzym skrocie sprawa wyglada tak:

1. wypelniamy formularz on-line

2. placimy 10$

3. do 3 dni dostajemy potwierdzenie czy IRS przyjal nasze elektroniczne zeznanie i informacje o ewentualnym czasie oczekiwania na zwrot czek lub przelew na konto w banku (raczej w gre wchodzi tylko amerykanski, (poza sezonem zwrot odbywa sie do 3 tygodni).

4. musimy wydrukowac form OL-8543 (moglem numer pomylic), ktory dostepny jest na stronie i wysylamy podpisany do IRS.

Nie wyslanie tego formularza nie wplynie na zwrot, ale moga nam w przyszlych latach odmowic przyjecia zeznania w wersji elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pilne pytanie: czy trzeba się ubiegać o zwrot podatku ze Stanów, czy trzeba się jakoś z nimi rozliczyć??? ja jedyne co zapłaciłam z podatku to było niecałe 20 dol i nie potrzebne mi one do szczescia, dostałam W2, ale skoro nie chce odzyskiwać podatku to nie muszę już z tym nic robić?

będę wdzięczna za szybką odpowiedź :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...