Skocz do zawartości

Jakie egzaminy z ang. trzeba zdac na college w USA zeby dostac F-1 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem tu nowa i mam pewne pytanie.

Jestem w Usa od niedawna na wize J-1 (au pair) i jest to wiza na rok. Mam 19 lat i chcialabym tutaj zostac bo bardzo mi sie spodobalo a moja host rodzina jest super. Wiec nie mam zamiaru szukac sobie amerykanskiego meza tylko dla papierow tylko pojsc do Collage aby zmienic status wizy z J1 na F1. A jestem kompletnie "zielona" w tym temacie dlatego mam pytanie. Jakie egzaminy z jezyka angielskiego trzeba zdac zeby isc na College ktore daly by mozliwosc zmiany statusu na studenta? Tylko Toefl wchodzi w gre? Jezeli jest kilka tych egzaminow to jaki jest najlatwiejszy i najprzyjemniejszy? Z tego co wiem to jedna ze szkol tutejszych wymaga na Toeflu min. 460pkt (paper test), 140 (computer test) i 48 (iBT) i nie wiem czy to duzo czy malo.

moje kolejne pytanie: koniecznie trzeba zdawac egzaminy z angielskiego aby zmienic sobie status? Slyszalam cos o ESL ale z tego co wiem to chyba to nie trwa dlugo.

Jezeli chodzi o "sponsoring" na papierze to moja host rodzinka by sie za to wziela.

Z gory dzieki wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

460 troche jest i trzeba miec umiejetnosci, zeby egzamin z tego zdac.

Najlepiej jak zajrzysz i pozagladasz na strony okolicznych szkol, przejdziesz sie i zapytasz. Niektore szkoly zanim Ciebie przyjma moga przeprowadzic Ci testy. Wcale nei musisz miec TOEFL. Moze byc np. Michigan ale on prosty tez nie jest.

Zorientuj sie czy na Twoim college JEst ma ESL. Na moim jest - za kredyty i nie jest to jeden z tych za $25 dla nowo przybylych.

Kazdy college czy uniwerystet ma katalog. Przejdz sie, wez, poczytaj. Na pewno wiecej sie dowiesz z niego niz tutaj Ci ktos pomoze. Zwlaszcza, ze co college to inne zwyczaje wiec tak trudno cokolwiek powiedziec Ci na pewniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6 -- > A gdzie dokladnie bedzie to napisane i co powinno byc wpisane jesli mam wrocic do Polski?

Prawda powinnam poszukac wszystkich szkol na necie i posprawdzac stronki itp. napisze tez do tych szkol maile z pytaniami o egzamin i mam nadzieje, ze mi odpisza :)

Co do Toefla i moj angielski to nie jest z moim angielskim zle, ale jezeli wyjdzie koniecznosc zdawania tego testu to zaczne sie powazniej na to przygotowywac juz za niedlugo.

Jezeli ktos wie dokladnie jeszcze jakie testy mozna zdawac i ma ogolnie jakies wiadomosci z tym zwiazane to prosze pisac, bede zawsze wdzieczna :(

aaa jeszcze jedno.. kazdy college powinien kosztowac w granicach 10 tys $ za rok? (za same credity i ksiazki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego maja Ci przyznac ta wize tzn zmiane statusu ?Oni moga ale nie musza i o tym pamietaj.Nie chce Cie straszyc ale musisz byc i na to naszykowana.

Do tego musisz wiedziec to ze jak zmienisz status w USA na F-1 a polecisz np do Polski to juz na tym statusie nie wrocisz do USA i bedziesz musiala starac sie o wize nowa w Ambasadzie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile bedzie kosztowala Ciebie nauka w szkole...tego tez dowiesz sie ze stron swoich okolicznych uniwersytetow i college'ow. To naprawde nie jest trudno sprawdzic.

moze kosztowac Ciebie mniej niz 10tys a moze i wiecej. Wszystko zalezy od szkoly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...