Skocz do zawartości

jaki typ wiz do USA, kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzamy wraz z żoną jechac na wakacje (2008) do USA. Ja jestem po studiach, pracuje jako pracownik naukowo-dydaktyczny na państwowej uczelni (jestem w trakcie robienia doktoratu). Żona jest studentką 1 roku dziennych studiów uzupełniających na państwowej uczelni. Do USA chcecmy jechac do zaprzyjaźnionej rodziny amerykanów.

Na stronie ambasady amerykańskiej wyczytałem, że potrzebuję złożyć wniosek DS-156 i DS-157 oraz starać się o wizę B-2.

W związku z powyższym, mam pytanie. Jakie wnioski powinna złożyć żona? O jaka wizę powinna się starać? Czy prośbę o przyznanie wizy możemy złożyć na jednym dokumencie?

I druga kwestia. O wizę będzie sie starał również mój rodzony brat (Student I roku), w tym samym celu co my. Czy mamy wszyscy razem składać dokumenty i prosić o wspólną rozmowę z konsulem? Rozumiem że brat powinien wypełnić własny wniosek DS-156 i DS-157?

Ja juz raz otrzymałem roczną wizę, 10 lat temu i byłem na terenie USA miesiąc czasu.

Pozdrawiam i dziekuje za udzielone odpowiedzi

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja zona jak i Twoj brat staracie sie o wize turystyczna B2,mozecie sie umowic na spotkanie jak i isc razem do okienka.Twoja zona wypelnia ds 156 tylko a co musi wziasc to indeks,legitymacje bo moga poprosic do wgladu.

Brat wypelnia jak i Twoja zona oddzielne ds 156 a On do tego ds 157.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...