Skocz do zawartości

zmiana nazwiska a wyjazd do USA na wizie turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytań.

Ja posiadam zielona karte. Moja zona wize turystyczna. Kilka lat temu bylismy razem w usa (jeszcze nie bylismy malzenstwem). Ja jezdze do usa co roku (zeby utrzymac zielona karte). Zonie sie skonczyl paszport i wyrobila nowy. W nowym ma swoje nazwisko plus moje. W zwiazku z tym pytania:

1. Czy moja zona musi wyrobic nowa wize czy wystarczy stary paszport plus tlumaczenie aktu malzenstwa.

2. Czy na granicy w usa beda wiedzieli ze jestesmy malzenstwem (bo jesli tak to moga pomyslec ze ona chce zostac na stale skoro ja ma zielona karte ale bedziemy wchodzili innymi bramkami ona turystyczna ja dla obywateli)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam obecnie ważną wizę, ale niedawno wyszłam za mąż i zmieniłam nazwisko, czy muszę ubiegać się o wizę wydaną na nowe nazwisko?

Nie, amerykańskie przepisy nie wymagają, aby uzyskała Pani wizę wydaną na nowe nazwisko. Może Pani podróżować do Stanów Zjednoczonych z wizą i paszportem wydanym na nazwisko panieńskie oraz kopią aktu małżeństwa na dowód zmiany nazwiska. Jeśli jednak chciałaby Pani uzyskać nową wizę wydaną na nowe nazwisko, może się Pani ubiegać o nią na ogólnych zasadach.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q13_2006.html

a co bedzie na granicy to nikt nie wie do konca ,musi Twoja zona pokazac ze bedzie w USA krotki okres czasu oraz ze nie bedzie pracowac.

A i nie radze Im mowic klamswt bo to sie moze zle skonczyc,lepiej powiedziec wszystko zgodnie z prawda bo jesli to nie wyjdzie teraz to w przyszlosci i po co Wam takie niedomowienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info. ale w sumie tak mi sie wydaje ze jesli ja ide na jedna bramke a ona na druga to nawet nie powinni sie zapytac ani skojarzyc nas razem. bo przeciez ona w tej bialej kartce nie wpisuje czy podrozuje sama czy z kims tylko w deklaracji celnej jest takie pytanie a deklaracje zdaje sie po przejsciu odprawy wiec wydaje mi sie ze nie powinno byc klopotu (mi nawet nie chodzi o to ze jej nie wpuszcza ale o to ze jesli skojarza nas razem i przeswietla moje wjazdy i wyjazdy to moga mi zabrac GC)

pozdrawiam i dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...