Skocz do zawartości

H2B oraz J-1 w New Jersey


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa jestem czy sa jakies osoby z Polski zainteresowane wyjazdem na H2B do New Jersey? Mam w tej chwili 2 pracodawcow, ktorzy szukaja okolo 10-15 osob kazdy, na okres od marca 2008. Wymagany jezyk angielski (chociaz podstawowy). Praca w Dunkin Donuts oraz sklepie z artykulami/jedzeniem polskim. W Dunkin Donuts duzo godzin nadliczbowych. Poszukiwani sa tez kucharze do gotowania seryjnego/tasmowego. Nie pisze tego aby na kimkolwiek zarobic, ale moze ktos zainteresowany zamiast wydac ponad $1,000 jakiemus polskiemu posrednikowi, skontaktuje sie bezposrednio z pracodawca (a raczej pracodawca z nim) i tym samym zaoszczedzi troche pieniedzy, ktore moze wydac w inny sposob.

Obaj pracodawcy mowia po polsku, bardzo sympatyczni. Caly proces prowadze ja wiec w razie pytan mozecie do mnie smialo pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja chce wyjechać do NJ lub NYC. w sumie H2B mogłoby być. A czy można by się czegoś więcej dowiedziec na ten temat? jakie warunki płacowe? np. I czy pisząc New Jeresy masz na myśli miasto czy stan? Na kucharza sie nie nadaję<_< ale praca w sklepie mogłaby być<_< Ja bym chciala więcej sie dowiedzieć o tej pracy, i wtedy podjąć decyzję o wyjeździe. Wyjazd od marca 2008 odpowiada mi. Angielski - nie jest tak tragicznie:) Do kiedy musiałabym sie zdecydować? Bo innym moim wyjściem awaryjnym jest Au pair, choc nie jestem do tego przekonana. Czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos pisze New Jersey to ma na mysli stan, nie ma miasta New Jersey.

Wiza H2B jest wiza dla pracownikow niewykwalifikowanych tak wiec i stawki nie sa takie jak dla informatykow. Stawki wahaja sie w granicach $8/h na start. Z doswiadczenia wiem, ze pracodawca placi wiecej, bo sa osoby, ktore zarabiaja w sklepach duzo wiecej niz napisane na papierze. Jesli masz opcje wyjazdu jako au pair to odpada Ci placenie za mieszkanie. Tutaj niestety bedziesz musiala dolozyc sie do mieszkania, ale sa mozliwe nadgodziny wiec nie jest chyba tak tragicznie skoro 66 tysiecy ludzi wlatuje tu na H2B co roku <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agaUSA24 jak dla mnie to lepsze niz praca na czarno <_<

no pewnie z lepsza, tylko przytoczyłam takie porównanie, bo wiem jak bylo na w&t, rózne historie sie działy:)

Mam jeszcze kilka pytań:

1. jak dokumenty musze złożyc przed wyjazdem?

2. gdzie je dostarczyć? chodzi mi o miasto

3.czy będąc na H2B można wrócić np na tydzień do Polski, oczywiście za zgodą pracodawcy?

4.czy pracodawca ma możliwość pomóc w znalezieniu mieszkania? czy raczej bede zdana tylko na siebie?

czekam cierpliwie na odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić zeby uruchomic całą procedurę wyjazdu na H2B?

Masz kilka wyjsc: mozesz wyjechac za posrednictwem biur z Polski (nie znam dokladnie jakie sa koszty, ale slyszalam o okolo $1,500 - $2,000). Mozesz szukac pracodawcy i on moze Ci wystawic dokumenty - ta procedura jest dluga i kosztowna dla pracodawcy - ogloszenia w gazecie, oplaty za petycje w USCIS itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań:

1. jak dokumenty musze złożyc przed wyjazdem?

Kopia paszportu, twoje dane, adres itd.

2. gdzie je dostrczyć? chodzi mi o miasto

Bedzie mozna mailem do mnie.

3.czy będąc na H2B można wrócić np na tydzień do Polski, oczywiście za zgodą pracodawcy?

Tak, mozna.

4.czy pracodawca ma możliwość pomóc w znalezieniu mieszkania? czy raczej bede zdana tylko na siebie?

Osoby na H2B nie musza miec zapewnionego mieszkania przez pracodawce. Czasem za oplata pracodawca pomaga cos znalezc. Jestem wlasnie po rozmowie dzisiaj z jednym z pracodawcow - postaramy sie znalezc mieszkania dla osob na H2B, mozliwe tez ze pracodawca bedzie za nie placil, tak wiec odpadlyby wam koszty wynajmu. Dzisiaj dyskutowalismy na ten temat i jesli tylko dostaniemy zgode z Departamentu Pracy - dam wam znac i jesli ktos bedzie chcial pracowac w New Jersey (konkretnie w miejscowosci Elizabeth) to prosze by dal mi znac. Sa tam naprawde fajni ludzie, ktorzy tam pracuja. pracodawca chcialby miec kilka zespolow ludzi, ktorzy postaraja sie dobrze pracowac a on duzo moze pomoc (jak chocby z mieszkaniem). Jedzenie tez bedziecie mieli w dd. znam osoby, ktore juz tam pracuja i uwierzcie mi ze sa zadowolone. Dobry pracodawca, ktory umie docenic twoja prace to duzo znaczy. A ten pracodawca docenia ludzi nie tylko zwyklym "dziekuje", ale tez dodatkowymi pieniedzmi. Stad jego prosba abysmy sami szukali ludzi na H2B, aby ograniczyc wam wydatki za posrednictwo itd. miejmy nadzieje, ze sie uda. <_<)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...