Skocz do zawartości

H2B oraz J-1 w New Jersey


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Jak długo trzeba czekać na odpowiedź z departamentu pracy? czytałam o tym na forum i ponoć odpowiedzi z DOL są w połowie marca:( czy to jest prawda? musimy czekac aż do marca na odpowiedź?

DOL nie ma okreslonego czasu na odpowiedz. My spodziewamy sie raczej w lutym, a potem placimy $1,000 za przyspieszenie sprawy w USCIS, tak aby miec pewnosc, ze bedziemy miec decyzje przed marcem. Jednak nikt na 100% nigdy nie moze powiedziec kiedy osoby na H2B wleca. Zakladamy, ze do 15 marca juz tu beda.

Jesli masz inne oferty w USA i chcesz wleciec szybciej to raczej bedziesz musiala skorzystac z innej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przez ponad miesiac trzeba uwzbroić się w cierpliwość, ok. Jestem dobrej myśli, że DOL nie będzie robił problemów. Będę czekać bo chce jechać do NJ.

Czy są dużo szanse ze pracodawca otrzyma mozliwość zatrudniania na H2B?

Chciałabym wiedzieć na jakich stanowiskach będzie mozna pracować w Dunkin Donuts?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Karino,zapewne osoby zainteresowane sie znajda.Twoja oferta nie jest wcale az tak zla,biorac pod uwage ze w ostatnim roku ciezko jest wyjechac na h2b.Sam rowniez staralem sie w zeszlym roku i na wiosne i jesien i niestety pracodawcy mieli jakies problemy.Drugi problem to doswiadczenie,coraz czesciej pracodawcy biora tylko osoby z doswiadczeniem(udokumentowanym)Nastepny aspek t sprawy to cena ,biura polskie zarabiaja na nas ogromne pieniadze.Powszechnie wiadomo ze programy h2b nie sa zarobkowe ale przy obecnym kursie waluty wyjazd na h2b jest grubo nieoplacalny.Plusem jest to ze mozna sie nauczyc szybko jezyka i zdobyc doswiadczenie.

Ja osobiscie chetnie wysle ci swoje dokumenty ,prosze tylko napisz na forum czy bedziesz o wszystkim informowac ogolnie na forum czy trzeba dac ci jakies namiary na privat.pozdrawiam,i czekam na jakies info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy ochotnik sie znalazł - jak miło - nie jestem sama:)

A tym razem mam jeszcze pyt: otóz co by sie stało gdyby nie spodobała mi sie ta praca, czy jest możliwość zmiany pracodawcy bedąc już w USA? Czy np inny pracodawca mógłby mnie przyjąć do pracy?

Wiza H2B jest przyporzadkowana konkretnemu pracodawcy. Nie ma mozliwosci aby zmienic pracodawce. Pracodawca robi wszystko aby dana osoba wiedziala co bedzie robic kiedy przyleci do USA i aby nie bylo sytuacji, ze ktos po tygodniu mowi, ze on idzie pracowac do kogos innego, bo ma wize na 10 miesiecy, ma SSN, moze zrobic prawo jazdy wiec za np. $8/h nie oplaca mu sie robic kawy czy kanapek przez 8 godzin dziennie.

Na pewno bedziemy (tak pracodawac jak i ja) otwarci na wszelkie sugestie, jesli cos bedzie nie tak - bedziemy interweniowac. Jednak jesli ktos bedzie chcial odejsc - wtedy ja niestety bede zmuszona powiadomic o tym DHS ze wzgledu na pracodawce, ktory jesli tego by nie zrobil, moglby w przyszlosci miec droge zamknieta aby starac sie o inne osoby na H2B.

Stawiamy sprawe otwarcie: my pomagamy - nie bierzemy oplat, dajemy mieszkanie, dajemy zarobic. Ja zrobie wszystko aby kazda sprawa prawna byla zalatwiona jak najlepiej. Kazdy pracownik bedzie mial moj telefon - w razie problemow czy pytan zawsze mozna dzwonic. Ktos bedzie chcial zostac dluzej, przedluzyc czy zmienic status - na pewno pomoge, bo od tego jestem.

I teraz to co pyta mnie wiele osob: dlaczego za darmo ktos chce pomoc. Dlatego, ze robi sie ciezko aby znalezc legalne osoby do pracy za $8-$10-$12/h. Wyjazdy do USA poprzez oplaty dla biur posredniczacych, robia sie nieoplacalne. Takze nieoplacalne ze wzgledu na kurs dolara. Jesli dodac koszty oplaty mieszkania itd. to juz w ogole wychodzi praca za darmo. Zeby miec ludzi do pracy, ktos kto ma business musi liczyc sie z tym, ze na czyms trzeba stracic, zeby cos zyskac. Dlatego pracodawca wychodzi z zapewnieniem mieszkan. Ja zamiast zlecac szukanie ludzi do pracy jakims firmom, staram sie rozeznac w tym czy da sie to zrobic tzw. droga pantoflowa czyli poprzez Forum itd. Tym samym Wy oszczedzacie na kosztach, my mamy ludzi, ktorzy chca przyjechac i pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja rowniez jestem zainteresowana!

4 osoby chetne:) brawo!

W stanach bylam 2 lata (stan Connecticut) do sierpnia 2007 jako au pair. Mam SSN i CT driver's license!

Obecnie mysle o wakacyjnym wyjezdzie na work and travel, ale propozycja jaka tu pada brzmi bardziej zachecajaco!!!

Karino, a orientujesz sie czy istnieje mozliwosc przyjechania na W&T do tego pracodawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowana:) i to baaaardzo!

Pracowałam już w NJ, w okolicach Lakewood w WAWA... wiem więc sporo o 8 godzinach dziennie parzenia kawy i robienia kanapek <_< robota spoko i wbrew pozorom wcale nie jest nudna! a swoją drogą w Dunkinie też jest fajnie i do tego ładnie pachnie kawą<_<

Karino, jeśli to możliwe proszę o odpowiedź na moją wiadomość, ktorą pozwoliłam sobie wysłać na twoje prywatne konto na forum i oczywiście proszę o dalsze info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USCIS oglosilo, ze ma juz dzisiaj komplet zgloszen na H2B na druga czesc FY 2008, a i te zgloszenia ktore wplynely beda wybierane droga losowania.

Dlatego na marzec nie uda nam sie nikogo sciagnac. Jakkolwiek jesli ktos z Was jest zainteresowany Internship to w ciagu praktycznie 6 tygodni jestesmy w stanie pomoc mu aby tu wjechal. Bedziemy probowac jeszcze na pazdziernik, ale jesli ktos chce tu przyjechac wczesniej a kwalifikuje sie na praktyke tutaj - nie ma problemu, sprobujemy cos zorganizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...