Skocz do zawartości

Wyjazd Z Usa I Powrot Na Przedluzonym Statusie


Rekomendowane odpowiedzi

Hey, nie wiedzialem jak krotko opisac w tutule to o co chce zapytac, wiec moze dziwnie to brzmi. Sytuacja wyglada tak: Moja kolezanka jest au pair w USA i zamierze przedluzyc wyjazd o rok, czyli jej wiza wygasnie ale bedzie miala wazny status. Czyli jak wyjedzie z USA to musi sie znowu starac o wize. Slyszalem, ze mozna wyjachac jednak do niektorych krajow (np Meksyk) i nie trzeba sie potem ubiegac o wize, zeby wrocic do USA. Ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, nie wiedzialem jak krotko opisac w tutule to o co chce zapytac, wiec moze dziwnie to brzmi. Sytuacja wyglada tak: Moja kolezanka jest au pair w USA i zamierze przedluzyc wyjazd o rok, czyli jej wiza wygasnie ale bedzie miala wazny status. Czyli jak wyjedzie z USA to musi sie znowu starac o wize. Slyszalem, ze mozna wyjachac jednak do niektorych krajow (np Meksyk) i nie trzeba sie potem ubiegac o wize, zeby wrocic do USA. Ile w tym prawdy?

Nie wiem czy Meksyk jest jakims wyjatkiem ale au pair moga pdrozowac pozna granice USA TYLKO podczas pierwszego roku. Jesli wyjezdzaja poza granice i chca przedluzyc program o kolejny rok to musza wrocic tutaj na jakis czas przed ukonczeniem tego pierwszego roku (Nie jestem pewna dolkadnie ile). Z tego co wiem to po ukonczeniu roku juz I'm wyjezdzac Nie wolno bo przedluzajac na kolejny rok Nie maja grace period I musza zaczac kolejny rok z nowa rodzina natychmiast po zakonczeniu pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...