Skocz do zawartości

Jakie mieliście walizki? American Tourister/Puccini


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Słyszałam różne opinie, w większości, że dużo walizek nie wytrzymuje rzucania itp. i odbiera się je w USA z pęknięciami itp. Jakie mieliście walizki, jakich marek, jakie modele i jak się sprawdziły? :)

Myślę nad American Tourister, a dokładnie modelem Bon Air, takim:https://equip.pl/product-pol-19772-Walizka-duza-American-Tourister-Bon-Air.html

Lub

Puccini, modelem Miami, takim: https://equip.pl/product-pol-25510-Walizka-duza-Puccini-Miami.html

Prawie wgl nie mogłam znaleźć opinii o American Tourister. Czy ktoś z Was może miał i może się wypowiedzieć? Albo właśnie Puccini? Są fajne przeceny teraz i chciałabym się na coś już zdecydować :)

P.S. Czy jak w przypadku Puccini, po dodaniu wymiarów wychodzi o 1cm więcej niż te standardowe 158cm to mogą z tego wyniknąć jakieś problemy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są najtańsze. Gdy lecę służbowo do Europy to mam min. 2 lub 3 walizki w tym jedna z prywatnymi rzeczami, reszta z mat. firmowymi. Czasem udaje się na powrót włożyć jedną w drugą. Jeśli nie, to nie szkoda zostawić tanio kupionego czemojdanu z Godwilla czy innej Armii Zbawienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja walizka Puccini zostala zakupiona dokladnie 9 lat temu i od tego czasu ze mna podrozuje oprocz tego, ze jest mega brudna i poobijana nic jej nie jest, druga mam tzw skorupe firmy byle jakiej i tez sie sprawdza. KIedy latam do PL zazwyczaj Biore 2 walizki zaladowane na maksa po 23 kg i nigdy zadna mi nie pekla, ani sie nie rozwalila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Amy napisał:

Moja walizka Puccini zostala zakupiona dokladnie 9 lat temu i od tego czasu ze mna podrozuje oprocz tego, ze jest mega brudna i poobijana nic jej nie jest, druga mam tzw skorupe firmy byle jakiej i tez sie sprawdza. KIedy latam do PL zazwyczaj Biore 2 walizki zaladowane na maksa po 23 kg i nigdy zadna mi nie pekla, ani sie nie rozwalila.

Twoja walizka z Puccini jest twarda? Tj z poliwęglanu albo polipropylenu? :)

10 godzin temu, kzielu napisał:

American Tourister to tania Marka z Walmarta. Generalnie praktycznie no name. Od lat latam z różnymi Samsonite (ponad 300 lotów) i się trzymaja.

Jak chcesz coś niezniszczalnego to Rimowa.

Samsonite ma same dobre opinie, ale mi zależałoby na czymś tańszym :) AT w sumie tanie nie jest, jest ostatnio reklamowane często, ale nie mogę bezpośrednio jakiś opinii znaleźć i też właśnie czytałam, że jak KaeR wspomniał, należy do Samsonite :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Puccini w rozmiarze large, tekstylną, kupioną w 2009. Pierwsze uszkodzenie pojawiło się gdy bodajże w 2010 na trasie w Europie jakiś bagażowy musiał za mocno szarpnąć za górne ucho i jeden nit się obluzował, ale całość się trzyma do dzisiaj. Drugie uszkodzenie pojawiło się w ubiegłym roku, gdy rozpadło się łożysko w jednym z kółek. W tej chwili to kółko trzyma się osi na słowo honoru. Poza tym bardzo dobra walizka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z moich walizek została jakoś uszkodzona. Najbardziej wytrwala była walizka z makro za 180 zł. Moją następna walizka będzie typu Samsonite F'Lite ale 31" to za dużo. To wielkość dla emigranta. Ciężko jednak coś znaleźć takiego typu o rozmiarze 25".

Te cienkie hardshelle w końcu pękają jak ktoś dużo lata. Pierwsze przeważnie idą i tak kółka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vanillaplnd napisał:

Twoja walizka z Puccini jest twarda? Tj z poliwęglanu albo polipropylenu? :)

Samsonite ma same dobre opinie, ale mi zależałoby na czymś tańszym :) AT w sumie tanie nie jest, jest ostatnio reklamowane często, ale nie mogę bezpośrednio jakiś opinii znaleźć i też właśnie czytałam, że jak KaeR wspomniał, należy do Samsonite :)

 

Ja mialem jedna - dawno dawno temu. Rozpadla sie dosc szybko. Nie pamietam juz ktora linia ja zalatwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...