Skocz do zawartości

Jaka wiza dla informatyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jako informatyk stwierdziłem,że może spróbuję swojego szczęścia w Stanach i wysłałem parę CV - okazało się,że jest jedna zainteresowana firma, niestety ich rekruterka nie miała do czynienia z osobą z Europy, która wymaga sponsoringu - dotychczas rekrutowała już ludzi,którzy sponsoring posiadali. Stąd powstała kwestia zbadania formalności - zarówno z mojej strony jak i rekruterki.

Z tego co przejrzałem na forum to widzę,że takowe wizy pracownicze są przyznawane raz do roku (a nie ciągle) czyli tak naprawdę dopiero w przyszłym roku mógłbym wyjechać ? Bo na stronie ustraveldocs nic takiego nie wyczytałem. Chyba,że jest jakaś magia,że pracodawca nie może znaleźć pracownika i wiza jest przyznawana "poza loterią"

Dodatkowym problemem jest brak wyższego wykształcenia - mam 7 lat doświadczenia w branży IT i ukończone technikum informatyczne i nie do końca wiem jaką wizę ewentualnie wybrać. Czytałem już na forum,że do H1-B nie trzeba mieć wyższego,bo liczą też udokumentowane doświadczenie - chciałbym potwierdzić czy to nadal tak działa? A jeśli nie to o jaką wizę wtedy trzeba wnioskować?

I co ze swojej strony musi zrobić pracodawca,żeby umożliwić mi możliwość złożenia wniosku? Czytałem o formularzu I129 i USCIS oraz o tym,że to drogi i czasochłonny proces, ale no właśnie - co oznacza,że to drogi i czasochłonny proces? I jak to wygląda w praktyce od strony pracodawcy ( o ile ktoś wie? )

Sprawdzałem również raporty - administratorzy są w czołówce osób,które wizy otrzymują (ostatnie dwa lata to okolice 40-45 miejsca), do tego oferta jest z Austin i Teksas również ma dużą ilość przyjętych pracowników z wizami.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę i poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dawidos160 napisał:

Czytałem już na forum,że do H1-B nie trzeba mieć wyższego,bo liczą też udokumentowane doświadczenie - chciałbym potwierdzić czy to nadal tak działa? 

Tak dziala to tak, ale masz troche za malo, potrzebujesz 12 lat doswiadczenia i to w zawodzie. Zasada jest 3 lata doswiadczenia = 1 rok studiow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, vlade napisał:

Tak dziala to tak, ale masz troche za malo, potrzebujesz 12 lat doswiadczenia i to w zawodzie. Zasada jest 3 lata doswiadczenia = 1 rok studiow. 

A nie ma jakichś bonusowych punktów za technikum? ;) Wszak mam papier poświadczający zdobycie zawodu

 

Sly - stronę główną USCIS znałem - tylko ciężko mi się było czegoś tam doszukać. A jaka jest szansa na wizę EB-3 jako skilled worker?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...