Skocz do zawartości

Sponsorowanie zony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytania do doswiadczonych forumowiczow o sponsorowanie zony ktora mieszka w Polsce. Otoz mam podwojne obywatelstwo i postanowilismy z moja juz zona wziac slub cywilny w Polsce i wystapic dla niej i dzieci (z jej pierwszego) malzenstwa o GC czyli zaczac caly ten mozolny proces papierologiczny. Niestety jej ex cos sie odwidzialo i dla jednej z corek (a byc moze i dla drugiej tez, to jeszcze nie jest pewne) nie chce wydac zgody na wyjazd na stale za granice. Oczywiscie bedzie w Polsce zlozony wniosek do wlasciwego sadu rodzinnego o wyrazenie zgody na wyjazd dzieci jednak proces ten moze sie ciagnac do ukonczenia przez dzieci 18 roku zycia (znajac opieszalosc sadow i zlosliwosc drugiej strony).

Pytanie czy jesli zloze teraz petycje tylko na zone lub na zone i jedna z corek to w przyszlosci mozna zlozyc na kolejna? Ktore rozwiazanie jest bardziej sensowne?

Tak wiem ze koszty moga byc wieksze (chociaz na 100% nie jestem pewien) bo obecnie obie corki nie sa pelnoletnie chociaz jedna konczy 18 lat w przyszlym roku i zgoda jej ojca dla niej nie bedzie do niczego potrzebna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec o ile dobrze pamietam to dopoki dzieci zostana Twoimi step-children przed ukonczeniem 18-roku zycia (co juz sie stalo) to mozesz zlozyc na nie petycje jak immediate relative do 21-ego roku zycia. Mozesz bez problemu zrobic to pozniej bo dla immediate relative sa to oddzielne petycje tak czy inaczej. Po ukonczeniu 21-lat (pomijajac CSPA) corka wpadnie do innej kategorii i czekanie bedzie znacznie dluzsze. Koszty sa dokladnie identyczne bo jak pisalem sa to calkowite oddzielne petycje - zona + jej dwie corki = 3 (trzy) petycje I-130.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie. Problem polega na tym ze zona po otrzymaniu GC chcialaby wrocic do Polski i byc z dziecmi (co wydaje sie zrozumiale) do czasu ich przenosin tutaj, oraz w celu dokonczenia procesu sadowego z ex w Polsce. Po jakim czasie od otrzymania tutaj GC moze wrocic i na jak dlugo zeby nie bylo komplikacji zwiazanych z powrotem do usa? Czy ktos ma takie doswiadczenia? Napewno nie moze przekroczyc 6 miesiecy to wiem bo kasuje to okres oczekiwania na obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Zuza007 said:

Niech mnie ktoś poprawi jeżeli jestem w błędzie, ale wydaje mi się, ze w przypadku nieletnich dzieci (albo takich do 21 r.ż.) wniosek o GC dzieci jest rozpatrywany równolegle z wnioskiem matki (rodzica) i GC są przyznawane jednocześnie.

Wlasnie nie wiem czy do konca tak jest i dlatego pytam tych ktorzy moze maja takie doswiadzczenia. Napewno na i-130 rodzica wpisuje sie sie dzieci, ale tez trzeba zlozyc osobne i-130 na kazde z dzieci (i oczywiscie wniesc stosowna oplate za kazda petycje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zuza007 napisał:

Niech mnie ktoś poprawi jeżeli jestem w błędzie, ale wydaje mi się, ze w przypadku nieletnich dzieci (albo takich do 21 r.ż.) wniosek o GC dzieci jest rozpatrywany równolegle z wnioskiem matki (rodzica) i GC są przyznawane jednocześnie.

Napisałem przecież że nie. Nie w kategorii immediate relative. W F2A są derivative petitions, w IR-1 nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, FirstLi (n)e napisał:

Wlasnie nie wiem czy do konca tak jest i dlatego pytam tych ktorzy moze maja takie doswiadzczenia. Napewno na i-130 rodzica wpisuje sie sie dzieci, ale tez trzeba zlozyc osobne i-130 na kazde z dzieci (i oczywiscie wniesc stosowna oplate za kazda petycje).

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...