Skocz do zawartości

Praca i studia w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Moja siostra skonczyla w tym roku liceum, póki co odpuscila sobie polskie uczelnie, w zwiazku z moją fascynacją Stanami zapytałem, czy nie chciałaby w USA się uczyć i pracować.
Jest bardzo zainteresowana takim rozwiązaniem, lecz nie znaleźlismy nigdzie żadnych sensownych informacji na ten temat.
Jak najlepiej ten temat rozwiązać? Póki co pracuje odkładając pieniądze na studia w PL lub za granicą, język angielski zna niemal perfekcyjnie.
Czytałem, że można jechać jako aupair i jest wtedy możliwość nauki, ale ktoś może dokładniej ten temat przybliżyć?


Jakie warunki trzeba spełnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako au pair mozna brac kursy... ale to jest 2-letni program wiec studiow sie nie skonczy. 

Tu nizej jest mase info na temat studiow w USA. Po polsku. 

http://pso-usa.squarespace.com/

Powiem jedno: bedzie bardzo drogo jak na namiary europejskie. Nawet 2-letni community college (najtansza opcja, prawie nie ma wymagan aby sie dostac) bedzie kosztowalo w rejonie $9,000 - $15,000 na rok nie wliczajac koszty utrzymania. Z regoly na 4-letnich uczelniach, studenci miedzynarodowi musza liczyc na minimum $25,000 na rok. Na wielu, koszty sa blizej $50,000/rok. (Duzo zalezy od stanu.) Prywatne uczelnie zaczynaja sie od $40,000/rok do $70,000/rok.

Studenci moga pracowac tylko 20 godzin tygoniowo na kampusie, tam pensje sa okolo $10 godzine, wiec sie z tego nie utrzyma, i nie zaplaci czesnego, najwyzej za ksiazki i jakies inne drobne wydatki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...