Skocz do zawartości

F-1 dokumenty dodatkowe


JDO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie skladania aplikacji do CC w USA. Mam juz wszystkie dokumenty do wysłania aplikacji na studia, kierunek computer science, szkola jest certyfikowana przez SEVIS bank statment na ponad 20 000 USD. Moim sponsorem jest moj ojciec, rodowity Niemiec, który jest juz na emeryturze, jednak jest ona solidna nawet jak na standardy Niemieckie. Bylem pewny ze mam juz wszystkie dokumenty, jednak na stronie  http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typefandm.asp, pod punktem "Dodatkowe dokumenty" jest taka adnotacja : "Jeśli są Państwo sponsorowani finansowo przez inną osobę, należy przynieść dowód relacji, jaka łączy Państwa ze sponsorem (akt urodzenia), aktualne zeznania podatkowe sponsora oraz książeczki oszczędnościowe sponsora i/lub potwierdzenie założenia lokaty". Akt urodzenia oczywiscie mam, ale dalszej części już nie i mieć raczej nie bede bo ojciec dopiero co wyjechał na pare miesięcy do Australii.Plan był taki, że założę konto w USA i będzie na to konto przelewał mi pieniądze. Ja dostępu do jego konta nie  mam, jest to jego konto główne. Moje pytanie brzmi, z waszego doświadczenia, jak ważne są te dokumenty ? Czy często konsul prosi o to na rozmowie, czy jest sens wybierać się na rozmowę bez nich ?

 

Pozdrawiam

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/24/2017 o 18:38, JDO napisał:

Nikt nie pamieta czy podczas rozmowy z konsulem pytali was o zeznania podatkowe ? Czy mieliscie pieniadze na oddzielnym koncie czy na koncie sponsora ?

 

Ja podpisywalam dziewczynie dokumenty do wizy F-1 jako sponsor.

 

Konsul chcial moje podatki (transkrypt) - wysylalam bezposrednio do konsulatu., wyciagi z mojego konta za ostatnie 6 miesiecy pokazujace, ze jest tam stala kwota, dowod ze jestem obywatelka i moj statement ze bede placic za szkole i za mieszkanie tejze dziewczyny. Pamietam, ze konsul chcial zeby dac nie podatki jako formularze, tylko transkrypt z IRS. Wyslalam to wszystko, dziewczyna dostala wize po kilku dniach od otrzymania przez konsulat dokumentow. 

To bylo w marcu 2017, Krakow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...