Skocz do zawartości

Obywatelstwo a łączenie rodzin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja siostra będzie lada chwila wypełniała dokumenty na obywatelstwo, jest tam ponoć rubryka na temat łączenia rodziny ( przez rodzeństwo). 

Zakładając już że jest obywatelką to ile trwa taka procedura?

Drugie ważne pytanie (bo nie zamierzam nigdy mieszkać w USA ale tylko mieć zawsze wlot) latam praktycznie co roku na 2-3 tyg. 

Czy wypełniając tą rubrykę o łączeniu rodzin może mi zaszkodzić w momencie jak za 4 lata skończy mi się wiza i pójdę po nową?? Zawsze mogę powiedzieć że GC potrzebuję właśnie do odwiedzin rodziny i żeby co rok czy 10 lat nie stawać w ambasadzie.

Proszę o informacje jak ktoś coś wie, Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

procedura trwa jakieś 12-14 lat.

GC jest na mieszkanie i rozliczanie się z podatków w/z USA a nie jako wiza turystyczna. Lepiej nie składać formularzy na GC niż masz tak to uzasadniać przy wizie turystycznej a później imigracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, misfer said:

Witam, moja siostra będzie lada chwila wypełniała dokumenty na obywatelstwo, jest tam ponoć rubryka na temat łączenia rodziny ( przez rodzeństwo). 

Zakładając już że jest obywatelką to ile trwa taka procedura?

Drugie ważne pytanie (bo nie zamierzam nigdy mieszkać w USA ale tylko mieć zawsze wlot) latam praktycznie co roku na 2-3 tyg. 

Czy wypełniając tą rubrykę o łączeniu rodzin może mi zaszkodzić w momencie jak za 4 lata skończy mi się wiza i pójdę po nową?? Zawsze mogę powiedzieć że GC potrzebuję właśnie do odwiedzin rodziny i żeby co rok czy 10 lat nie stawać w ambasadzie.

Proszę o informacje jak ktoś coś wie, Dziękuję

W Twojej sytuacji staranie się o GC nie ma kompletnie sensu bo i tak by Ci ją odebrali jesli nie będziesz mieszkał i pracował w US - bo do tego to służy. Jesli zamierzasz tylko latać turystycznie to 10lenia wiza B1/B2 załatwia całkowicie twoją potrzebę wiec po co kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos slyszalem, ze wystarczy raz w roku byc i nie odbiora GC wiec nie wiem na jakiej podstawie by ja odebrali??

Znajomy tak ma i pracuje i zyje w PL a w USA jest co roku. A co do wizy 10 letniej moga dac a nie musza.

Na dzisiaj nie chce mieszkac w USA ale co bedzie za 5lat tego nie wiem....

 

Czy moze zaszkodzic mi takie laczenie rodzin przy staraniu sie o wize turystyczna?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy gc zasada jest taka że masz pracować i żyć w USA. Jak robisz wycieczki raz do roku to jest więcej niż pewne że gc zostanie odebrane. 

W twoim wypadku odpowiednią jest wiza turystyczna.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misfer napisał:

Witam, moja siostra będzie lada chwila wypełniała dokumenty na obywatelstwo, jest tam ponoć rubryka na temat łączenia rodziny ( przez rodzeństwo). 

Zakładając już że jest obywatelką to ile trwa taka procedura?

Drugie ważne pytanie (bo nie zamierzam nigdy mieszkać w USA ale tylko mieć zawsze wlot) latam praktycznie co roku na 2-3 tyg. 

Czy wypełniając tą rubrykę o łączeniu rodzin może mi zaszkodzić w momencie jak za 4 lata skończy mi się wiza i pójdę po nową?? Zawsze mogę powiedzieć że GC potrzebuję właśnie do odwiedzin rodziny i żeby co rok czy 10 lat nie stawać w ambasadzie.

Proszę o informacje jak ktoś coś wie, Dziękuję

Nie ma żadnej rubryki - sprawdź to sam i zajrzyj do formularza N-400.

Po zostaniu obywatelem siostra może wysłać petycje dla Ciebie, zajmie to 13 lat - mniej więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kzielu napisał:

Nie ma żadnej rubryki - sprawdź to sam i zajrzyj do formularza N-400.

Po zostaniu obywatelem siostra może wysłać petycje dla Ciebie, zajmie to 13 lat - mniej więcej.

Ok dzieki, a po wyslaniu petycji na mnie, czy jak bede staral sie o nowa promese albo lecac na aktualnej moga byc problemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz petycję czy nie masz to jak dasz podstawy to Cie nie wpuszczą. Jedynie czasami z przyznaniem wizy mogą i sa problemy.

a co osób które opisujesz to bywa z tym różnie lecz to Ty odpowiadasz za swoje czyny i jak trafisz na urzędnika który przyjrzy się Tobie to będzie po GC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...