Skocz do zawartości

Jaką mam szansę dostania wizy? Jako Alibi lepiej Szkoła czy Praca. Pozdro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na imię Damian mam 20 lat.W kwietniu będę skłądał już drugie podanie o wizę turystyczną B1 do USA. Jeśli się uda to na początku wakacji lot do Chicago na wakację. Gędzie to mój drugi lot do USA, gdyż 2 lata temu (2016r) w sierpniu udało mi się dostać wizę trystyczną na rok i 2 dni póżniej wyleciałem do Chicago do ojca który niestety jest nielegalnie w stanach i wiedziałem że na lotnisku będą z tym problemy. Na bramkach oczywiście pan Celnik zaczął zadawać wiele pytań i się podejrzanie na mnie patrzył po czym przyszedł drugi celnik i zaczęli mi zadawać coraz więcej pytan, po chwili i kilkunastu pytaniach wbili pieczątkę w paszport na pół roku i Pan Celnik który mnie sprawdzał jako 1 powiedział żebym nie siedział dłużej niż 2 miesiacę tak jak oczywisćie im wcześniej powiedziałem, wkoncu leciałem na wakacje. Tak też się stało równe 2 miesiące później wróciłem do Polski.

Przez niecałe 2 lata się zmieniło pare rzeczy. Do szkoły chodzę zaocznie a w tygodniu pracuję bez umowy ponieważ jest mi to na rękę a ubezpieczenie jest ze szkoły. I teraz problem jest taki, że zaoczna szkoła nie dobrym alibi na to że nie uciekne tam na przykład do pracy, dlatego narasta sie pytanie czy wziąć od szefa umowę o pracę i mieć alibi szkołe i pracę w tygodniu..? Nie chce mieć nieprzyjemności w ambasadzie i konsulacie. Kto się na tym zna i to prosiłbym o poradę :) .

Z góry dziękuję. Pozdrarwiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj od razu nie ma szans..... Raz dostał mając ojca nielegalnie, poleciał i wrócił. Zrobił przerwę dość długą i stara sie ponownie. Moim zdaniem szanse sa. Jak nie spróbuje to sie nie dowie, mów prawdę i tyle. Masz prace i szkole. Jak chcesz zabrać papiery do ambasady ze sobą, bo poprawi ci to samopoczucie to zabieraj, choc prawdopodobnie cię o to nie zapytają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szans nie mam  bo jestem starszy o 2 lata? dziwne, zarobiłem trochę kasy i chce spędzić ponownie wakacje w Stanach to źle? Wolałbym już wziąć umowę (mam taką możliwość) niż mówić ze pracuje na czarno. :) Przypominam że za 1 razem mnie wpuścili i legalnie wrociłem za równe 2 miesiące :) wypytwali się o ojca i powiedzialem im prawdę to mnie wpuścili. Nie zamierzam nikogo oklamywać bo nie mam nic do ukrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzym plusem jest to, ze wrociles w takim terminie w jakim zadeklarowales. Wiele osob zapomina w okreslonym terminie wsiasc do tego samolotu. Wsiadaja po 5 miesiecznym i 3 tygodniowym pobycie w USA, gdzie na poczatku zadeklarowali 1 miesieczny pobyt.

 

Nie wspominaj nic w ambasadzie, ze pracujesz na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kzielu napisał:

Oszczedz pieniadze i daj sobie spokoj. Na wize nie masz szans.

Ja sie zastanawiam dlaczego tak wielu ludzi, ktorzy mieszkaja na stałe w Stanach i wypowiadają się na tym forum, tak bardzo usilnie starają się odwieźć wielu ludzi od pomysłu starania się o wizę :D
Czemu miałby nie dostać? :D

Spróbuj chłopie, masz pracę, szkołe, nie wspominaj ze na czarno i po temacie ;)

Zreszta mnie sie wydaje, ze wszystko zalezy od osoby, z ktora bedzie przeprowadzana rozmowa. (i humoru :D) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, że masz szanse. Dostałeś wizę i nie złamałeś warunków tej wizy. Wróciłeś dokładnie po czasie jaki zadeklarowałeś na granicy - to wszystko działa na Twoją korzyść. Sytuacja Twojego ojca się nie zmieniła - więc nie powinna bardziej negatywnie rzutować na proces przyznania wizy. Jest oczywiście w Twojej sytuacji wiele czynników, które mogą spowodować, że nie dostaniesz wizy ale nie dramatyzowałbym i wg mnie masz sanse. Ale ile osób tyle opinii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!. Do Ciekawostki dodam, że mój o 4 lata starszy brat był rok temu w wakacje w stanach (rok pozniej ode mnie) i na bramkach się dostął bez problemu i praktycznie bez pytań hmm może dlatego ze jest na dobrych studiach. Czas na moją kolej i w marcu będzie kolejny wniosek o wizę:) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz. Nie jest tak, ze ludzie nie dostaja wizy bo ktos jest nielegalnie w USA. Nie prawda jest rowniez to, ze USA to taki wielki brat i wszystko widzi. Znam wielu ludzi, co siedza tutaj od lat i rodzina ich odwiedza bez problemu. Nie ma co siac paniki. Oczywiscie, ze istnieje szansa, ze gdzies cos jest odnotowane, ale bez przesady :)

Probuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...