Skocz do zawartości

Mieszkanie w innym stanie niż studia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przeniosłem się do amerykańskiego oddziału mojej firmy i razem z dziewczyna szukamy teraz  sposobu na jej stały, legalny przyjazd i pobyt w USA.  Jedną z opcji wydaje się jej przyjazd na studia. Poszukaliśmy trochę w internecie i znaleźliśmy relatywnie tani uniwersytet, który prowadzi kurs post graduate online, a na uczelni trzeba sie pojawiać tylko na jeden weekend w miesiącu.

Moje pytanie brzmi czy jeżeli mieszkalibyśmy w North Carolina a uniwersytet jest 5 godzin drogi od nas w Pensylwanii, to czy konsul uzna to za coś podejrzanego i może odmówić wizy? Rozumiem, ze z jego punktu widzenia normalne jest zamieszkanie w miejscu studiów. 

Czy ktoś z Was może spotkał się z takim przypadkiem i może cos doradzić?

Dodam jeszcze, chociaż nie wiem czy to ma znaczenie dla  konsula, ze posiada ważną wize B1/B2 i była w USA raz w zeszłym roku.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jak dziewczyna idzie do konculatu i sie beda pytac gdzie bedzie mieszkac, to niehc po prostu da adres hotelu/ hostelu i powie ze najpierw tam, w hotelu bedzie mieszzkac a potem jak juz bedzie w Ameryce to bedzie szukac pokoju do wynajecia, mysle ze tak wiekszosc ludzi nawet robi, wiec i moze ona tak powiedziec.

PS. upewnij sie, ze ten uniwersytet jest ok dla miedzynarodowych studentow. Sama bylam kiedys miedzynarodowym studentem, i wiem ze moim wymaganiem bylo chodzic fizycznie do szkoly i nie moglam brac wiecej niz jedna klase online. Nie wiem jak ta szkola dziala, skoro raz w miesiacu by przyhcodzila do szkoly.

Mozna zapytac jaka to skzola jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...