Skocz do zawartości

F4 sponsorowanie przez siostre


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Przeoralem forum szukajac odpowiedzi na nurtujace mnie pytania i niestety musze założyć nowy temat :)

Moja sytuacja wygląda następująco:

Mialem zielona karte,  ktora otrzymaliśmy cala rodzina (mama tata siostra) okolo 18 lat temu. Czasy byly rozne i tak zyjac w Polsce i raz do roku odwiedzajac USA utrzymywalem GC az do 2012 roku gdy postanowiłem ze odpuszczę sobie juz te wycieczki bo i tak wszystko wskazywalo na to ze chce zyc w Polsce. Zrezygnowalem z GC (nie wjechalem do USA przez okolo poltora roku) oddajac ja i "wymieniając" na wize turystyczna aby moc odwiedzić siostre co jakis czas (z całej czwórki tata zostal z GC, siostra jest obywatelem USA) 

Ciężki okres trudnych wyborów podczas i po studiach - zostalem w Polsce założyłem rodzine (żona, syn) lata mijaja i zaczynam myśleć o tym ze moze w przyszłości mógłbym juz "swiadomy zycia" osiedlic sie w USA (duzo więcej możliwości dla mnie niz kilka/kilkanaście lat temu) 

Pytania które mi sie nasuwaja to:

1. Czy moja poprzednia sytuacja z GC mogla by miec jakis wpływ na przyspieszenie "powrotu" do USA? Wiem o czyms takim jak powracajacy rezydent ale to juz szmat czasu temu więc raczej odpada. 

2. Druga i prawdopodobnie jedyna opcja (bo loteria to wiadomo loteria) to sponsorowanie przez siostre i przeczekanie 13 lat - nie spieszy mi się tam az tak raczej myślę o dalekiej przyszłości ale trzeba zacząć działać dzis w tym temacie bo 13 lat to jednak odlegla przyszłość.

Do rzeczy - pytanie - czy siostra skladajac petycje sklada na cala moja rodzinę tj. mnie, żonę i syna tak? Czy sklada tylko na mnie i wtedy ja staram sie o GC dla nich. 

I drugie pytanie dot. pkt 2: jaki jest koszt złożenia przez nią petycji, zarobki siostry sa z pewnością wystarczające do sponsorowania chciałbym tylko wiedzieć ile taka "impreza" będzie ja kosztować gdyż nie chce narazac jej na wielkie koszty a nie mam zielonego pojęcia jakiego rzędu one sa (uprzedzajac tak wiem o badaniach i tym podobnych kosztach w późniejszym okresie)  

Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. Nie

2. Tak - w tej kategorii twoja rodzina będzie derivative więc wydają z Tobą - pod warunkiem że dzieci nie przekroczą 21 lat. Na razie jedyne co siostra płaci to za złożenie petycji, reszta włącznie z zarobkami to za te 13 lat - jeżeli ta kategoria nie zostanie zlikwidowana co jest prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra składa petycję na Ciebie ,Twoja małżonka i syn (jeśli jest stanu wolnego i nie ukończył 21lat)mogą wyemigrowac razem z Tobą, ale petycja jest jedna. Za wniosek oplata jednorazowa ok 400$, za rozpatrzenie wniosku 325$ razy 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

Czyli w tym momencie za złożenie wniosku ok. 400$ i tyle. Podejrzewam,  ze jesli zlikwiduja ta kategorie to z opcją ze dokończa wnioski które sa juz złożone i zablokuja skladanie nowych. Ale nie zdziwi mnie nic. No to do "usłyszenia" oby za 13 lat ;):o

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, takjakby napisał:

Dzięki za odpowiedzi :)

Czyli w tym momencie za złożenie wniosku ok. 400$ i tyle. Podejrzewam,  ze jesli zlikwiduja ta kategorie to z opcją ze dokończa wnioski które sa juz złożone i zablokuja skladanie nowych. Ale nie zdziwi mnie nic. No to do "usłyszenia" oby za 13 lat ;):o

 

 

 


https://www.uscis.gov/i-130 -> instructions - what is the filing fee ?

$535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, takjakby said:

Podejrzewam,  ze jesli zlikwiduja ta kategorie to z opcją ze dokończa wnioski które sa juz złożone i zablokuja skladanie nowych. Ale nie zdziwi mnie nic. No to do "usłyszenia" oby za 13 lat ;):o

Raczej nie. Myślę, że jeśli zlikwidują tę kategorię to zlikwidują ją od następnego roku finansowego (po prostu wg nowej ustawy nie będą przyznawać tych wiz). Nie sądzę aby wygaszali tę kategorię przez kilkanaście lat - nie przy obecnej kampanii informacyjnej na temat sponsorowania rodzinnego. Myślę, że rządzący będą chcieli pokazać realne dane, typu nie przyznaliśmy tyle i tyle wiz w ostatnim roku, a nie że za 13 lat będzie tych wiz tyle i tyle mniej :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...