Skocz do zawartości

Wypełnienie wniosku - wiza turystyczna - pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Piszę bo bardzo chciałabym się z kimś skonsultować jeśli chodzi o wypełnienie wniosku do wizy turystycznej, szczególnie że słyszę różne opinie i rady co do wypełniania poszczególnych pytań i mam z tego powodu wiele wątpliwości. Widzę, że tutaj można skonsultować się z doświadczonymi osobami, które zwykle staranie się o wizę mają już, z pozytywnym skutkiem, za sobą :)  Chce dobrze przygotować zarówno wniosek jak i przygotować się do rozmowy z konsulem. Nie chciałabym zaprzepaścić szansy na zwiedzenie Stanów. 

Otóż pierwszy raz staram się o wizę turystyczną. Chciałabym zwiedzić Nowy Jork i lecieć tam (sama) na tydzień w październiku. Mam stałą pracę, mieszkanie (jestem współwłaścicielem), stan cywilny to singiel.

Nie posiadam rodziny w Stanach, natomiast w Nowym Jorku mieszka koleżanka mojej mamy ze szkoły. Przy wypełnianiu wniosku (wypełnianie nieskończone, czeka na rozwiązanie wątpliwości) podałam właśnie dane kontaktowe do niej jako do osoby którą znam w Stanach i jej adres jako miejsce mojego zamieszkania w czasie pobytu w NY. Pytanie, czy może lepiej podać nazwę jakiegoś hotelu niż dane znajomej mojej mamy? Nie wiem jak patrzą na jakiekolwiek znajomości z kimś w Stanach? Pierw myślałam że to pozytyw znać osobę w Stanach, ale teraz mam już wątpliwości. 

Jeśli chodzi o zatrudnienie to mam aż trzy pytania. Pracuję w organizacji pozarządowej i jestem w niej zatrudniona zarówno na umowę o pracę  plus mam też w tej samej organizacji umowę zlecenia. Nie wiem czy podawać obie umowy czy wystarczy tylko główna umowa czyli umowa o pracę? Czy wynagrodzenie ma jakiś wpływ na otrzymanie bądź odmowę wizy? W organizacji pracuję już od trzech lat ale w ciągu 3 lat zmieniało się moje stanowisko, wobec tego miałam co roku inną umowę. Czy muszę podawać wszystkie te stanowiska od 2015 roku, czy nie ma to znaczenia? We wniosku muszę podać rok od którego pracuję w danej filmie. 

Z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mrs_Armstrong napisał:

Nie wiem jak patrzą na jakiekolwiek znajomości z kimś w Stanach? Pierw myślałam że to pozytyw znać osobę w Stanach, ale teraz mam już wątpliwości. 

Prawo imigracyjne nie zabrania posiadania znajomych w USA :) Moim zdaniem, w Twoim przypadku ani to pozytyw, ani to negatyw. Jeśli nocujesz u znajomej, spokojnie wpisz jej dane. Możesz na rozmowie dostać pytanie kto to jest, odpowiedź "znajoma mamy co zaoferowała nocleg" nie będzie IMO żadnym światełkiem ostrzegawczym w ambasadzie.

Co do pracy -  jeśli Twoje zmiany umów o pracę wiązały się ze zmianą obowiązków lub awansem, wylistowałabym je osobno. Jeśli Twoje zlecenia są na małe kwoty, lub pokrywają się z ostatnią umową w czasie w opisie obowiazków dodałabym coś w stylu "dodatkowo mam płatne zlecenia od tego i tego dnia, gdzie robię to i to" (krótko i zwięźle).

Czy wysokość wynagrodzenia ma wpływ na proces? Mam tu wątpliwości... Każdy może mieć marzenie odwiedzić NJ, kwestia tylko ile czasu musisz oszczędzać na takie marzenie. Byłabym tu uczciwa, zarówno w podawaniu zarobków, jak i w odpowiedzi na możliwe pytanie "skąd ma pani pieniądze na wyjazd". Oszczędności, spadek po dziadku, piątka w totka... odpowiedz zgodnie z prawdą i będzie dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i bedzie to problem wpisywac czy ma sie znajomych, ale ... już nie jednokrotnie pisano tutaj na forum, podać prawde. Po co kombinowac ? No chyba, ze faktycznie ma sie inne zamiary niz te o ktorych sie pisze we wniosku o wize nieemigracyjaą, a o ktorej wyraźnie jest napisane do czego ma słuzyc. Ale jak sie ma inne zamiary, to nie ladnie, bardzo nie ladnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...