Skocz do zawartości

Uzupełnianie wniosku - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Właśnie uzupełniam wniosek o wizę i mam wątpliwości co do niektórych pól dlatego chciałem poprosić o pomoc :)

1. Moje nazwisko zawiera literkę "ś", rozumiem że w takiej sytuacji powinienem wpisać w polu Surname bez polskich znaków, a dopiero w polu Full Name In Native Alphabet z polskimi znakami?

2. Czy nazwy miast (np. urodzenia) i województw (wydania paszportu) należy wpisywać po angielsku? Np. zamiast podkarpackie to subcarpathian itd?

3. Mieszkam w małej miejscowości gdzie adres wygląda tak (przykład) Janów 40, 30-753 Kornelów. Czy w adresie powinienem wpisać jako Street Address Janów 40, a w City Kornelów? Moje wątpliwości wynikają z tego, że jeśli wpiszę do City Janów to mój adres pewnie będzie wyglądał tak 30-753 Janów, a nie ma takiego bo nie ma u mnie w miejscowości poczty.

 

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, czater napisał:

Witam! 

Właśnie uzupełniam wniosek o wizę i mam wątpliwości co do niektórych pól dlatego chciałem poprosić o pomoc :)

1. Moje nazwisko zawiera literkę "ś", rozumiem że w takiej sytuacji powinienem wpisać w polu Surname bez polskich znaków, a dopiero w polu Full Name In Native Alphabet z polskimi znakami?

2. Czy nazwy miast (np. urodzenia) i województw (wydania paszportu) należy wpisywać po angielsku? Np. zamiast podkarpackie to subcarpathian itd?

3. Mieszkam w małej miejscowości gdzie adres wygląda tak (przykład) Janów 40, 30-753 Kornelów. Czy w adresie powinienem wpisać jako Street Address Janów 40, a w City Kornelów? Moje wątpliwości wynikają z tego, że jeśli wpiszę do City Janów to mój adres pewnie będzie wyglądał tak 30-753 Janów, a nie ma takiego bo nie ma u mnie w miejscowości poczty.

 

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc :)

1/ tak;

2/ jak się nazywa Twoje województwo? Subcarpatian? Wątpię;

3 jeśli ktoś napisze na kopercie:

Jan Kowalski

30753 Janów.

woj. Podkarpackie.

... to list nie dojdzie?

Nie masz większych problemów? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

19 hours ago, andyopole said:

1/ tak;

2/ jak się nazywa Twoje województwo? Subcarpatian? Wątpię;

3 jeśli ktoś napisze na kopercie:

Jan Kowalski

30753 Janów.

woj. Podkarpackie.

... to list nie dojdzie?

Nie masz większych problemów? :D

List pewnie dojdzie ale nie wiem czy takie małe rzeczy są istotne w tym podaniu czy raczej nie... :/

Co do pól z nazwami miejscowości, czyli mam wpisać Rzeszow, Krakow? Nie żadne Cracow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...