Skocz do zawartości

Przemoc w rodzinie.


edyta21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem mloda mama ma 26 lat. Mam dwoje dzieci. Mieszkam w NYC. Moj partner zneca sie nade mna. Nie jestem tu legalnie tylko moje  dzieci maja obywatelstwo. Chialabym wiedziec czy moge liczyc na jakas pomoc bo chce odejsc od partnera ale nie mam srodkow do zycia tylko on utrzymuje rodzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, edyta21 napisał:

Witam. Jestem mloda mama ma 26 lat. Mam dwoje dzieci. Mieszkam w NYC. Moj partner zneca sie nade mna. Nie jestem tu legalnie tylko moje  dzieci maja obywatelstwo. Chialabym wiedziec czy moge liczyc na jakas pomoc bo chce odejsc od partnera ale nie mam srodkow do zycia tylko on utrzymuje rodzine.

A o jaka pomoc mozesz konkretnie prosic ? W wiekszosci miejsc sa schroniska w ktorych powinni Ci pomoc, mozesz wystapic o restraining order i generalnie poprosic o pomoc policje - podstawowa sprawa to sie od niego odseparowac fizycznie.

Natomiast w kwestii imigracji - nie (chyba ze on jest obywatelem i wystapil z petycja dla Ciebie - moglabys ja kontynuowac bez niego ale musialabys miec do tego dokumentacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też zadzwonić na hotline dla ofiar przemocy, tak na szybko zgooglałam ten: 800 -621-4673. Jeśli komunikujesz się po angielsku to się dogadasz.

Na pewno uzyskasz informację co robić  i poradę prawdą co w przypadku gdy jesteś nielegalnie bez grzebania w Twoim statusie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, edyta21 napisał:

ale gdzie mam sie udac? 

Policja powinna dac Ci namiary gdzie sie udac - tak samo prokurator lub - jezeli prokuratura ma taka osobe - victim's advocate. DV to jest przestepstwo wiec nie obawiaj sie kontaktu z policja. Szczegolnie w miescie takim jak NYC, nikt statusem nie powinien sie przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...