Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poznalem cudowna kobiete bedac na terenie Usa 10lat temu.Niestety sila rzeczy musialem wrocic do polski przez co przesiedzialem swoj pobyt.Do dnia dzisiejszego jestem z ukachana w kontakcie.

W ciagu 8 lat mojego pobytu w kraju moja dziewczyna przyjezdzala kilka razy do roku Dodam ze ma obywatelstwo amerykanskie

Doszlismy do wniosku ze odleglosc nam nie suzy i chcielibysmy nasz zwiazek zalegalizowac i razem zamieszkac za oceanem moje pytanie brzmi.

Czy powinnismy sie strac o wize narzeczenska i wziac slub na terenie usa czy wziac slub w polsce i starac sie o laczenie rodzin ?

Czy fakt ze mam jeszcze Bana na dwa lata zmienie cala sytuacje ? Ewentualnie jak dlugo trwa proces w obu przypadkach ?

Jak prawnie to rozwiazac ? Czy potrzebuje adwokata by wszystkie kwestie byly wyjasnione ?

Moze ktos byl w podobnej sytuacji i moglby sie podzielic doswidczeniami

 

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz bana znaczy że nie wyjedziesz do USA dopóki Ban się nie skończy. Nie zależnie na jakiej wizie. 

Według mnie 100% lepiej będzie wziąć ślub w PL i wystąpić o wizę cr1. Proces tej wizy trwa od 12 do 14 miesiecy. Zacznijcie formalności tak żeby skończyły się mniej więcej wtedy kiedy wygaśnie ci ban.  I tyle. Adwokat raczej nie potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, I zebyscie mieli setke dzieci niczego nie zmieni. Mozesz zrobic tak jak Roelka radzi, bo wiza CR1 dluzej trwa. A z nazreczenskiej jak raz cie odrzuca to maja to w papierach tak czy siak i potem sa kolejne klopoty. Poczytaj na visajourney.com 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...