Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałbym zweryfikować moją wiedzę nt. programu przyznawania wiz H1-B z Szanownym Forumowiczami bo im więcej czytam tym wydaje się, że mniej wiem...

- petycje można składać od 2 kwietnia do? gdzieś wyczytałem, że tylko przez pierwszy tydzień bo później mają już dość, ale i tak okazuje się, że musi być loteria. Czyli zbierają do jakiegoś limitu petycji? Dni? Czemu nie zbierają tylko tyle ile jest potrzebnych?

- kiedy (prawdopodobnie, mniej więcej) zostaje przeprowadzona loteria? czytałem, że 3-4 tydzień kwietnia

- kiedy (prawdopodobnie, mniej więcej) ewentualni beneficjenci zostają powiadamiani o wyniku, czyli czy ich petycja zostaje dalej procesowana (selected) ? tu właśnie niektórzy piszą, że od razu, czyli początek maja, a inni, że do końca sierpnia. Jaka jest praktyka?  USCIS powiadamia mailem? Bezpośrednio beneficjenta czy praco/wnioskodawcę?

- o ile dobrze zrozumiałem petycja wylosowana (selected) musi zostać zaakceptowana (accepted) i to może trwać nawet do pierwszych miesięcy 2019? Jaka jest tutaj praktyka, kiedy najwcześniej można dowiedzieć się, że można już umawiać się z konsulem?

- czy USCIS powiadamia, że petycja została odrzucona (denied) czy milczenie uznaje się za brak akceptacji?

- szanse... czytałem, że oscylują w okolicach 40% jeżeli chodzi o limit 65k bachelor bazując na poprzednim roku, optymista ze mnie?

 

Mam nadzieję, że nie przesadziłem z pytaniami przy pierwszym poście.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
50 minutes ago, kowal11 said:

Witajcie,

chciałbym zweryfikować moją wiedzę nt. programu przyznawania wiz H1-B z Szanownym Forumowiczami bo im więcej czytam tym wydaje się, że mniej wiem...

- petycje można składać od 2 kwietnia do? gdzieś wyczytałem, że tylko przez pierwszy tydzień bo później mają już dość, ale i tak okazuje się, że musi być loteria. Czyli zbierają do jakiegoś limitu petycji? Dni? Czemu nie zbierają tylko tyle ile jest potrzebnych?

- kiedy (prawdopodobnie, mniej więcej) zostaje przeprowadzona loteria? czytałem, że 3-4 tydzień kwietnia

- kiedy (prawdopodobnie, mniej więcej) ewentualni beneficjenci zostają powiadamiani o wyniku, czyli czy ich petycja zostaje dalej procesowana (selected) ? tu właśnie niektórzy piszą, że od razu, czyli początek maja, a inni, że do końca sierpnia. Jaka jest praktyka?  USCIS powiadamia mailem? Bezpośrednio beneficjenta czy praco/wnioskodawcę?

- o ile dobrze zrozumiałem petycja wylosowana (selected) musi zostać zaakceptowana (accepted) i to może trwać nawet do pierwszych miesięcy 2019? Jaka jest tutaj praktyka, kiedy najwcześniej można dowiedzieć się, że można już umawiać się z konsulem?

- czy USCIS powiadamia, że petycja została odrzucona (denied) czy milczenie uznaje się za brak akceptacji?

- szanse... czytałem, że oscylują w okolicach 40% jeżeli chodzi o limit 65k bachelor bazując na poprzednim roku, optymista ze mnie?

 

Mam nadzieję, że nie przesadziłem z pytaniami przy pierwszym poście.

Pozdrawiam.

1. Mozna skladac do czasu, az nie oglosza ze maja dosc (co w przypadku FY2018 nastapilo 7 kwietnia 2017 [1]), ale nie dluzej niz 6 miesiecy przed planowanym rozpoczeciem pracy.

2. Losowanie nastepuje nie dlugo potem, w FY2018 wyrobili sie do 17 kwietnia 2017 [2] (dla Master's Cap), dla reszty do maja [3]

3. Generalnie powiadomienie dostaje osoba, ktora sklada papiery w tym wypadku pracodawca. (zarowno o przejsciu dalej, jak i odrzuceniu). Caly proces trwa, bo USCIS musi wystawic notice of action, wzglednie wyslac paczke z powrotem. Cytat z jednego z ponizszych linkow: USCIS will now begin returning all H-1B cap-subject petitions that were not selected. Due to the high volume of filings, USCIS is unable to provide a definite time frame for returning these petitions.

4. Na rozmowe z konsulem mozna sie umawiac dopiero jak petycja jest rozpatrzona pozytywnie (pracodawca dostanie powiadomienie) co trwa od 3 do 5 miesiecy...

5. USCIS dziala jak kazdy urzad, odpowiada na kazdy wniosek (patrz 3.)

6. Na temat szans sie nie wypowiem.

[1] https://www.uscis.gov/news/news-releases/uscis-reaches-fy-2018-h-1b-cap

[2] https://www.uscis.gov/news/alerts/uscis-completes-h-1b-cap-random-selection-process-fy-2018

[3] https://www.uscis.gov/news/alerts/uscis-completes-data-entry-fiscal-year-2018-h-1b-cap-subject-petitions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Xarthisius za szybką i kompetentną odpowiedź oraz przypisy.

Czyli wychodzi na to, że w najlepszym wypadku, do końca wakacji pozostanie się w niepewności. W najgorszym znacznie dłużej.

Myślałem, że już w kwietniu/maju można zostać powiadomionym (sprawdzić samemu) o wyniku loterii.

Jeszcze raz dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Osoby, które zostały wylosowane będą miały wyniki najpóźniej do końca czerwca. Informacje są już rozsyłane. Do końca sierpnia będzie informacja o osobach, które nie zostały wylosowane. Wtedy można się upomnieć o zaginione oświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
3 minutes ago, rynr said:

W czerwcu zostałem powiadomiony, że zostałem wylosowany na rok FY2019. Od tego czasu nie otrzymałem żadnych informacji. Teraz wszystko jest w rękach pracodawcy, czy po prostu czekamy na USCIS?

Rozumiem, ze nie miales premium processing? Tak, czekasz na approval z USCIS. Po wylosowaniu Twoj pracodawca otrzymal Receipt Notice, na ktorym jest numer sprawy. Popros, zeby Ci go przeslali. Bedziesz mogl kontrolowac na jakim etapie jest wniosek. Po tym jak wniosek zostanie zatwierdzony pomyslnie do pracodawcy przyjdzie approval letter. Musza Ci wyslac kopie, bo bedzie Ci to potrzebne do umowienia rozmowy w konsulacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Czy istnieje jakiś sposób uzyskania wizy H1B przez pracodawce w Stanach bez udziału w loterii?

 

Podpisałem już kontrakt z firmą w stanach na( na szczęście nie wypowiedziałem swojej umowy w PL).

Wypełniłem pierwsze papiery, które od nich dostałem- pracodawca wypełnia resztę.

Prosili mnie o cierpliwość ponoć sprawa jest u nich w urzędzie.

Po akceptacji petycji i ich wniosków mam od nich otrzymać:

1. Original Notice of Action-⁠⁠⁠⁠⁠I797.
2. US Visa Application Form confirmation page stamped at the Visa 
Application Center (VAC)
3. Visa Interview appointment letter.

 

Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników forum mógłby to potwierdzić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wszystkie wizy H1-B podlegają loterii. Jeśli masz tytuł amerykańskiej uczelni Master to masz trochę większe szanse i twoje zgłoszenie uczestniczy w dwóch loteriach w jednym roku finansowym (osobna pula dla Mastersów i całkowita pula), w przeciwnym przypadku tylko w jednej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...