Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam! Mam pytanie odnośnie kupna pierwszego samochodu w Nowym Jorku
Jak to wygląda, od czego zacząć? Jaką firmę ubezpieczeniową wybrać? Od czego zależy wielkość ubezpieczenia? Jak wygląda rejestracja pojazdu w DMV?
Lepiej jest kupić za gotówkę, czy może wziąć jednak kredyt? Jeśli tak to w jakim banku?

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, a123 napisał:

Jak to wygląda, od czego zacząć?

 

Zdecyduj się czy chcesz nowy samochód czy używany. Ja zawsze polecam kupować u dealera, ale to moja prywatna opinia.

 

11 godzin temu, a123 napisał:

Jaką firmę ubezpieczeniową wybrać? Od czego zależy wielkość ubezpieczenia?

 

Znów - każdy będzie miał inna opinię. Ja od lat mam polisę w Progressive i b. sobie chwalę. Stawka będzie zależała od pojazdu, wieku, czasu posiadania prawka, na ile się ubezpieczasz, itp. Z reguły firmy mają FAQ na stronie internetowej, poczytaj. Możesz nawet zadzwonić i zapytać.

 

11 godzin temu, a123 napisał:

Lepiej jest kupić za gotówkę, czy może wziąć jednak kredyt?

 

Jak stać cię na kupno za gotówkę to bierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, a123 napisał:

witam! Mam pytanie odnośnie kupna pierwszego samochodu w Nowym Jorku
Jak to wygląda, od czego zacząć?

 

Zaczac od  internetu. Poszukac jaki samochod Cie interesuje, sprawdzic ile sie za taki samochod placi. Jesli zdecydujesz sie kupic od dealera sprawdzic na internecie ktory dealer co ma na stanie. Wrocic do domu i przemyslec co najbardziej Ci odpowiada. 

Wedlug mnie zakup od dealera jest bezpieczniejszy.  Jesli kupisz od prywatnej osoby i samochod ma ukryte defekty to bedzie juz tylko Twoj klopot.

Dealer daje rejestracje tymczasowa i zalatwia stala w DMV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, a123 napisał:

witam! Mam pytanie odnośnie kupna pierwszego samochodu w Nowym Jorku
Jak to wygląda, od czego zacząć? Jaką firmę ubezpieczeniową wybrać? Od czego zależy wielkość ubezpieczenia? Jak wygląda rejestracja pojazdu w DMV?
Lepiej jest kupić za gotówkę, czy może wziąć jednak kredyt? Jeśli tak to w jakim banku?

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Polecam zapoznać się z ofertami na CARFAX lub CarGuru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...