Skocz do zawartości

Praca w Policji


konrad09kst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie mam się do kogo zwrócić więc postanowiłem założyć tutaj temat i prosić kogoś o kontakt kto pracuje w policji bądź ewentualnie zna kogoś kto  potrafiłby mi pomóc w temacie... dodam że jestem byłym funkcjonariuszem w pl , mam 29 lat. Od dłużego czasu chodzi mi po głowie próba wstąpienia w szeregi policji USA w chicago , kontakt do mnie konrad09kst@gmail.com. z góry dziękuje i pozdrawiam . P.S jeżeli umieściłem post w złym miejscu prosiłbym o przekierowanie , jestem tu nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, konrad09kst napisał:

Witam , nie mam się do kogo zwrócić więc postanowiłem założyć tutaj temat i prosić kogoś o kontakt kto pracuje w policji bądź ewentualnie zna kogoś kto  potrafiłby mi pomóc w temacie... dodam że jestem byłym funkcjonariuszem w pl , mam 29 lat. Od dłużego czasu chodzi mi po głowie próba wstąpienia w szeregi policji USA w chicago , kontakt do mnie konrad09kst@gmail.com. z góry dziękuje i pozdrawiam . P.S jeżeli umieściłem post w złym miejscu prosiłbym o przekierowanie , jestem tu nowy.

Jak wyjedziesz do US i bedziesz co najmniej rezydentem to daj znac. Jezeil chcesz wyjechac zeby zostac policjantem ale nie masz planow jak to zrobic, to niestety chec zostania policjantem w zaden sposob wyjazdu Ci nie umozliwi ani w nim nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most police departments and all Federal police agencies require US citizenship. A handful of states allow non-citizens to become police officers only if they are US permanent residents. Otherwise, you cannot become a police officer in the USA.

 

Przynajmniej bez zielonej karty nic nie zrobisz. W tych Stanach gdzie mozesz dostac sie do policji bez obywatelstwa US, zapewne bedziesz mial dodatkowe ograniczenia.

Zanim zapytasz, wedlug mnie jest jakies 0% szans na sponsowanie pracownicze na policjanta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego:

  1. Meet the minimum qualifications for prospective officers (see below).
  2. Apply for and take the department’s written exam.
  3. Pass the physical exam.
  4. Complete a formal application.
  5. Pass the medical exam.
  6. Pass the background check and drug test.
  7. Complete police academy training.
  8. Complete 13 months of field training as a probationary officer.
  9. Begin working independently as a fully-sworn Chicago police officer.

To become a Chicago police officer, applicants must have one of the following: 60 semester hours of college credit; three years of continuous active duty with the United States Armed Forces; or one year of continuous active duty with the United States Armed Forces combined with 30 semester hours of college credit. Candidates must also be US citizens between 21 and 40 years of age and have Chicago residency at the time of hire.

Wyglada na to, ze Chicago jedynie zatrudnia obywateli.

Eligibility for Non-Citizens

Some police departments allow foreign citizens to become police officers if they can show proof of permanent residency. These include some police departments in the states of Alaska, California, Colorado, Hawaii, Louisiana, Maine, Massachusetts, Ohio, Vermont, Washington and West Virginia. Some of these states have further restrictions. For instance, you might be required to have applied for citizenship prior to applying for the job, or you might be expected to obtain citizenship within three years of your hire date.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za błyskawiczne odpowiedzi , tak z tego co piszecie to już tak to mniej więcej poczytałem i coś tam wiem ale niestety dużo jeszcze mi brakuje ... ale dlatego też napisałem w poście że potrzebuje info od kogoś kto bezpośrednio jest w temacie i podałem email prywatny ponieważ fakt że nie jestem już funkcjonariuszem w pl też nie jest przypadkowy i po prostu zanim zacznę planować możliwość wstąpienia w USA  chciałem dowiedzieć się najpierw czy w mojej sytuacji jest w ogóle jakakolwiek szansa , dziękuje wszystkim i życzę miłego dnia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, konrad09kst napisał:

dziękuje wszystkim za błyskawiczne odpowiedzi , tak z tego co piszecie to już tak to mniej więcej poczytałem i coś tam wiem ale niestety dużo jeszcze mi brakuje ... ale dlatego też napisałem w poście że potrzebuje info od kogoś kto bezpośrednio jest w temacie i podałem email prywatny ponieważ fakt że nie jestem już funkcjonariuszem w pl też nie jest przypadkowy i po prostu zanim zacznę planować możliwość wstąpienia w USA  chciałem dowiedzieć się najpierw czy w mojej sytuacji jest w ogóle jakakolwiek szansa , dziękuje wszystkim i życzę miłego dnia !

Ale wyjasnij dokladnie o co Ci chodzi - jezeli nie masz zadnej mozliwosci imigracji i masz nadzieje ze wyemigrujesz przez chec pracy w policji to _zapomnij_. Ja w policji nie pracuje, ale trenuje z nimi praktycznie co tydzien na strzelnicy i mam cala grupe znajomych w biurze prokuratora jednego z lokalnych counties. Wystarczajaco bezposrednie info ?

Jezeli masz mozliwosc wyjechania (np. wylosowales zielona karte z loterii) to jest to zupelnie inny temat i przeszkod specjalnych miec nie bedziesz poza obywatelstwem na ktore bedziesz musial poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No witam. Ja jestem jeszcze policjantem w Polsce z 20 letnim stażem z jakimś tam sporym nawet doświadczeniem w służbie śledczej ale chciałbym na chwilę obecną przeprowadzić się do USA i tam kontynuować sluzbe. I moje pytanie: na ile przydadza się w USA moje kwalifikacje potwierdzone dokumentami itp i jaka w ogóle jest szansa zatrudnienia. W chwili obecnej wyjazd jest trochę uproszczony jak wiadomo więc jaki to ma wpływ?. Jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi stanami w tych kwestiach? No i zaznaczam że mam 44 lata ale jestem w pełni sprawny. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...