Skocz do zawartości

Polskie obywatelstwo, mieszkanie w Norwegii.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mysle o aplikowaniu o wize turystyczna. Mieszkam w Norwegii od 3 lat, pracuje, mam tutejszy PESEL itd. kilka dni temu dostalam  stala umowe o prace.

Mieszkam z chlopakiem, ktory byl w Stanach bodajze 6 razy (zarowno prywatnie, jak i na konferencjach). On jest Norwegiem, wiec nie musi aplikowac o wize. Chcemy razem jechac na wycieczke czysto turystyczna, w Stanach nie mam zadnej rodziny ani znajomych.

 

Pytanie jakich bylo juz tysiace na forum :)... czy mam szanse na wize, czy mam o nia aplikowac w Oslo (wydaje mi sie to lepsza opcja) czy w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. 

Mam jeszcze kolejne pytania

- czy dokumenty (umowa o prace itp) moga byc w jezyku norweskim, czy musze je przetlumaczyc na angielski? Konsulat w Norwegii chyba zna norweski...Sorry moze glupie pytanie, ale... :)

- czy musze miec konkretne plany wyjazdowe ? szczerze mowiac nie wiem, gdzie chce pojechac: np. z Norwegii sa dobre polaczenia zarowno do Nowego Jorku, jak i Miami. Chodzi mi  o  to, ze np. widze tanie bilety do NYC, bukuje i lece. Nie mam na dzien dzisiejszy jakis wielkich planow wyjazdowych. Po wczesniejszych wpisach wnioskuje, ze konsulowi musze sie jednak 'wyspowiadac', co chce zwiedzic itd. Do Stanow moglabym - teoretycznie - poleciec dopiero na jesien\zime ze wzgledu na prace. Czy jest sens aplikowania teraz, czy musze konsulatowi powiedziec konkretnie (datowo) kiedy chce jechac?

 

z gory dziekuje za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wniosku wpisujesz adres pod który się wybierasz więc jakiś tam plan powinnaś mieć. Poza tym to też wiarygodniej wychodzi kiedy się wie gdzie i po co się jedzie.

Plany później mogą się zmienić i możesz jechać gdzie indziej niż deklarowałaś podczas rozmowy.

A najlepiej być szczerym bo mowa ciała każde kłamstwo zdradza. Czyli dokładnie to co napisałaś: że pojedziesz jesienią, chciałabyś odwiedzić to i to bo widziałaś że są tam loty z Oslo itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sly6 napisał:

Kiedyś pisał chłopak o rozmowie w Oslo to miał rozmowę po angielsku, dlatego dokumenty mogą być nie zrozumiałe dla Konsula.  Za dużo też nie mów o zmianach planów.  

To sobie pan Konsul poprosi swojego tlumacza, mają tubylców jak w Polsce. Kazdy wymyśla trudności jak tylko się da. Tysiące ludzi załatwia wizę nie znając słowa po angielsku. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wodazcytryna napisał:

Dokumenty niezrozumiale? Czy Wy aplikujac w Polsce rowniez tumaczycie swoje polskie dokumenty na angielski?:rolleyes:

Wiadomo, jak owy chlopak nie zna dobrze norweskiego (mieszka tu mnostwo Polakow ktorzy norweski znaja slabo lub wrecz wcale) to rozmawia po angielsku

Rzeczony chłopak jest Norwegiem, można przypuszczać ze norweski zna...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wodazcytryna napisał:

Dokumenty niezrozumiale? Czy Wy aplikujac w Polsce rowniez tumaczycie swoje polskie dokumenty na angielski?:rolleyes:

Wiadomo, jak owy chlopak nie zna dobrze norweskiego (mieszka tu mnostwo Polakow ktorzy norweski znaja slabo lub wrecz wcale) to rozmawia po angielsku

to poczytaj forum ze w Polsce malo kto pokazuje dokumenty plus większość Konsulów mówi po polsku. Może być jak pisze andyopole ze Konsul poprosi kogoś z urzędników o male tłumaczenie. Ważne jest jak umiesz angielski oraz więcej powinnaś wiedzieć co chcesz tam robić i odpowiadać na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...