Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam bardzo patową sytuację i potrzebuję pomocy - być może ktoś byłby w stanie wskazać mi, na jakiej wizie jestem w stanie wylecieć do USA. Planuję tam pozostać, chociaż wiem, że nie jest to raczej możliwe od razu.

Jestem po maturze, nie zaczęłam jeszcze studiów. Posiadam doświadczenie w wielu branżach, w jednej dłużej niż dwa lata jeżeli ma to duże znaczenie. Najlepiej chyba byłoby wyjechać na wizę pracowniczą - pracuję w tym momencie również w popularnej kawiarnii, która ma swoją sieć wszędzie w USA (ja akurat planowałam Eugene, w Oregonie) i moja szefowa powiedziała, że jeżeli będę potrzebować od niej jakiejkolwiek pomocy w tej kwestii to mi pomoże. Osoba, z którą jestem w związku prawdopodobnie będzie próbowała się dostać do tamtejszego Earth Science Department, aby kontynuować naukę i/lub niezależne badania, więc tutaj nie było problemu z wizą. Natomiast ja, po obczytaniu dużej ilości stron, nadal miewam problem. Nie wyjadę na wizie work&travel bo nie studiuję, na turystycznej nie będę mogła pracować. Kiedyś pracowałam w mediach, ale to jednak zbyt małe doświadczenie aby ubiegać się o wizę dziennikarską, zresztą mój oddział nie miałby interesu w tym, aby mnie tam wysyłać. Myślałam, że może na wizie B-1 mogłabym podjąć pracę jako baristka w kawiarni, natomiast wtedy chyba niezwłocznie trzeba wracać do kraju i ciężko z tym coś zrobić. Jeśli chodzi o wizy pracownicze, od najbardziej popularnej H-1B skreśla mnie "Aby kwalifikować się do uzyskania wizy, należy posiadać tytuł licencjata lub wyższy (bądź równoważny) w dziedzinie, w której ma być podjęte zatrudnienie. W gestii Urzędu Imigracyjnego USCIS leży określenie, czy dane zatrudnienie zalicza się do kategorii zawodów specjalistycznych i czy dana osoba posiada odpowiednie kwalifikacje", zaś H-2B przez "Pracodawca powinien uzyskać z Departamentu Pracy specjalne zaświadczenie potwierdzające, że w USA brakuje pracowników wykonujących rodzaj pracy, którego dotyczy petycja." wydaje mi się raczej niemożlwie do zdobycia w takim zawodzie  i w takim mieście. H-3 skreśla " ani być stażem, który jest dostępny w kraju pochodzenia stażysty.". Czy naprawdę nie ma żadnego sposobu na zdobycie wizy w moim wypadku w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na B1 nie możesz pracować. Wiza ta jest bardziej w celu wyjazdu na konferencję czy coś w tym stylu. 

Do wizy pracowniczej nie masz wykształcenia ani odpowiedniego doświadczenia zawodowego. Sorry ale wątpię żeby komuś się chciało wykładać grubą kasę żeby sprowadzić cię do pracy w kawiarni. 

 

Jeśli chcesz żyć i pracować w US to masz tylko 2 opcje - loteria wizowa albo ślub z obywatelem US. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Personel pomocniczy lub pomoc domowa wyjeżdżający do pracodawcy/z pracodawcą do Stanów Zjednoczonych może ubiegać się o wizę B-1. Ta kategoria wizowa obejmuje, m.in. kucharzy, kamerdynerów, kierowców, pokojówki, gosposie, lokai, opiekunki do dzieci, ogrodników oraz osoby do towarzystwa." 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, EternalScout napisał:

"Personel pomocniczy lub pomoc domowa wyjeżdżający do pracodawcy/z pracodawcą do Stanów Zjednoczonych może ubiegać się o wizę B-1. Ta kategoria wizowa obejmuje, m.in. kucharzy, kamerdynerów, kierowców, pokojówki, gosposie, lokai, opiekunki do dzieci, ogrodników oraz osoby do towarzystwa." 

 

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, EternalScout napisał:

"Personel pomocniczy lub pomoc domowa wyjeżdżający do pracodawcy/z pracodawcą do Stanów Zjednoczonych może ubiegać się o wizę B-1. Ta kategoria wizowa obejmuje, m.in. kucharzy, kamerdynerów, kierowców, pokojówki, gosposie, lokai, opiekunki do dzieci, ogrodników oraz osoby do towarzystwa." 

 

To znaczy tyle że wyjechałabys jakoś "służąca " z jakąś rodzina którą akurat by musiała jechać do US. I nie na stałe. I wtedy tylko pracujesz dla tej rodziny i razem z nimi wracasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, EternalScout napisał:

"Personel pomocniczy lub pomoc domowa wyjeżdżający do pracodawcy/z pracodawcą do Stanów Zjednoczonych może ubiegać się o wizę B-1. Ta kategoria wizowa obejmuje, m.in. kucharzy, kamerdynerów, kierowców, pokojówki, gosposie, lokai, opiekunki do dzieci, ogrodników oraz osoby do towarzystwa." 

 

Personel dla dużych biznesów a Twoja szefowa widać taką nie jest lub dyplomatów..  W innym przypadku nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, EternalScout napisał:

Wyżej koleżanka napisała, że na wizie B-1 nie można pracować, natomiast to figuruje jako opis wizy B-1, gdzie rozpisane są zawody, w jakich pracować można. Albo ja coś źle z tego rozumiem.

Źle zrozumiałaś. :p jakby na b1 można by ot tak pracować to miliony ludzi chcących żyć w US już by na ten pomysł wpadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okok, to już kumam. A fakt wykształcenia w konkretnym zawodzie, po zrobieniu doświadczenia w nim coś pomaga? Skończyłam technikum profilowane i jestem w stanie zrobić w tym doświadczenie zawodowe, ale to nie jest jakiś wybitny zawód więc nie wiem czy dużo to zmieni. Czy faktycznie zostaje tylko loteria i ślub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, EternalScout napisał:

Wyżej koleżanka napisała, że na wizie B-1 nie można pracować, natomiast to figuruje jako opis wizy B-1, gdzie rozpisane są zawody, w jakich pracować można. Albo ja coś źle z tego rozumiem.

To jest wyjatek dla bardzo specyficznych sytuacji ktore opisala Roelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...