Skocz do zawartości

Zielona karta - przedział czasowy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Czy ktoś z forumowiczów w ostatnim czasie aplikował/otrzymał Zieloną Kartę?

Jak długo czekaliście na kolejne kroki? Trochę się martwię bo od pobrania odcisków palców minęły prawie 2 miesiące – a nie mam tymczasowego dokumentu podróży. (Normalnie to 2-3 tygodni jest dokument wydawany).  Dokumenty zostały wysłane do Nebraska Service Center. (sprawdzanie na tej stronie nic nie daje :https://egov.uscis.gov/processing-times/#mainContent

Ktoś coś wie? Ma jakieś aktualne doświadczenie w tej kwestii? 

Activity

Date Completed

Date Opened

02/02/2018

AOS Application Filed with USCIS

02/16/2018

I-765 Application Filed with USCIS

02/16/2018

I-131 Application Filed with USCIS

02/16/2018

Biometrics Appt. Date

04/02/2018

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomasz Jamka napisał:

Jak długo czekaliście na kolejne kroki? Trochę się martwię bo od pobrania odcisków palców minęły prawie 2 miesiące – a nie mam tymczasowego dokumentu podróży. (Normalnie to 2-3 tygodni jest dokument wydawany).  

Chyba raczej chciales napisac miesiace. Ja AOSa robilam ponad 2 lata temu i wtedy rzeczywiscie to trwalo moze do 3 miesiecy. Ale tak jak Ci Roelka napisala. Teraz troche te czasy sie wydluzyly. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rodzina na AP/EAD czeka od 16 grudnia (NSC) - na razie cisza. AOS (złożonony też 16 grudnia) został już przekazany do lokalnego biura w celu interview (ktore teraz przy priority date po marcu 2017 jest obowiązkowe niezależnie od kategorii). Jek będzie wszystko OK to na początku lipca możesz się spodziewać że twój AOS zostanie przekierowany do lokalnego biura, chyba, że musisz jeszcze czekać na inną petycję aby się zaaprobowała. Czekając na AP jeśli masz status, który pozwala na podróżowanie np. H1B / L1 / L2 itp to wyjeżdżając poza USA w czasie oczekiwania na rozpatrzenie petycji I-131 spowoduje to automatyczne uznanie petycji za "abandoned" i otrzymasz na nia "denied" (też taka nowa praktyka wprowadzona niedawno przez administrację). Możesz po powrocie i otrzymaniu pisma z odmową przynznania AP jeszcze raz złożyć I-131, ale de facto jak wszystko jest OK to AOS powinien zostać rozpatrzony pozytywnie w międzyczasie. ( taką mam wiedzę od mojego prawnika :) - piszę tylko i wyłącznie na podstawie własnego doświadczenia - mogę coś mylić i przeinaczać - nie traktuj moich opinii jako wiarygodnej porady prawnej :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...