Skocz do zawartości

Łączenie rodzin - Żona GC Holder


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Przepraszam, jeżeli powielam temat, 

Moja sytuacja wygląda następująco. Moja narzeczona, za niedługo żona, jest posiadaczką zielonej karty (GC od rodziców, już obywateli USA), w październiku spodziewamy się dziecka. Obecnie jesteśmy w PL, jakie są szanse dla mnie na otzymanie zielonej karty i jak długo taki proces przebiega i jakie wnioski muszę wypełnić, aby otzrymać GC?

Z góry dziękuję za pomoc,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ślubie wypełniacie dokumenty i ty czekasz 2 lata na zielona kartę. W czasie tych dwóch lat nie możesz być nawet 1 dnia nielegalnie w US albo trafisz prawo do zielonej karty. 

Żona w tym czasie musi utrzymać domicle w US również. W sumie oczywiste bo inaczej utraci zielona kartę. 

 

Tu masz krok po kroku.   I nie, nie da się tego przyspieszyć chyba żeby żona została obywatelka. Wtedy proces skraca się do roku. 

 

https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/bringing-spouses-live-united-states-permanent-residents

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję. Czy to że będziemy mieli dziecko nie ma znaczenia w tej sytuacji? Czy w jakimś stopniu nie wpływa na to, że GC może być przyznana szybciej? De facto jesteśmy skazani na rozłąkę, bo ja ze swoja wizą turystyczną moję przebywać na terytirium USA 6 miesięcy, a żona musi mieszkać w USA żeby nie stracić GC...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...