Skocz do zawartości

Karta Alior Kantor Walutowy a wynajem samochodu w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planując wakacje w USA (Kalifornia, Nevada) czytałem na forum wypowiedzi osób, które posługiwały się kartą z Kantoru Walutowego Alior banku. Nie znalazłem jednak informacji o tym, czy za jej pomocą da się wypożyczyć samochód. Czy ktoś ma może takie doświadczenia i mógłby się nimi podzielić? Może jest inna karta, która będzie pomocna w tej sytuacji? Wolałbym uniknąć zakładania karty kredytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś popytać w konkretnych firmach. Tu masz przykłady:

https://www.budget.com/en/customer-care/faqs/global/payment-options

https://www.thrifty.com/Car_Rental_Information/content/Car_Rental_with_Credit_Card.aspx

Generalnie posługiwanie się kartą debetową jest b. upierdliwe, IMO lepiej założyć kartę kredytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu udalo mi sie wynajac samochod, fakt mialem troche stracha po przeczytaniu opini o karcie debetowej w stanach. Ale obylo sie bez problemu, sprawdzilem wlasnie i wynajmowalem przez economy car rental. Z karta aliora mialem problem tylko przy wyplacie wiekszej gotowki (pow. $2000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2018 o 14:49, djd92 napisał:

Witam,

Planując wakacje w USA (Kalifornia, Nevada) czytałem na forum wypowiedzi osób, które posługiwały się kartą z Kantoru Walutowego Alior banku. Nie znalazłem jednak informacji o tym, czy za jej pomocą da się wypożyczyć samochód. Czy ktoś ma może takie doświadczenia i mógłby się nimi podzielić? Może jest inna karta, która będzie pomocna w tej sytuacji? Wolałbym uniknąć zakładania karty kredytowej.

Ja płaciłam kartą Alior walutową za wynajem samochodu w wypożyczalni Dollar. Doliczono mi (zgodnie z polityką firmy), 15% więcej do ceny wypożyczenia, ale 3 dni po oddaniu samochodu, zwrócono mi tą nadwyżkę na konto walutowe. Na stronie tej wypożyczalni można przeczytać o warunkach płatności kartą debetową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za te informacje. Wszyscy mówili mi, że bez karty kredytowej zrobienie czegokolwiek jest niemożliwe. Z drugiej strony nie chciało mi się wierzyć, że wszyscy jadący choć na tydzień do Stanów wyrabiają karty kredytowe.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o tym pisałem, w tamtym roku chciałem wynająć samochód na kartę walutową alior bank w enterprise w oddziale w rolling meadows il, nie wypożyczyli mi ale powiedzieli, że jest taka możliwość tylko w oddziale na lotnisku O'hare. Należy pokazać im wizę i bilet powrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2018 o 15:34, djd92 napisał:

Dzięki wielkie za te informacje. Wszyscy mówili mi, że bez karty kredytowej zrobienie czegokolwiek jest niemożliwe. Z drugiej strony nie chciało mi się wierzyć, że wszyscy jadący choć na tydzień do Stanów wyrabiają karty kredytowe.. 

Jak widać jest taka możliwość, tylko, że nie wszędzie i nie we wszystkich wypożyczalniach. Mnie nikt o żadną wizę, ani bilet powrotny nie pytał, także co firma to inne procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...