Skocz do zawartości

Wiza dla ucznia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisałem do was jakiś czas temu z innym problem, ale na mojej drodze pojawił się kolejny. Dostałem zaproszenie (w formie słownej) od ojca mojej dziewczyny na miesięczne odwiedziny w przyszłym roku we Wrześniu. Sprawa wygląda następująco, jestem uczniem ostatniej (czwartej) klasy technikum i boje się, że w konsulacie nie przyznają mi wizy z tego powodu. Jadę tam, a raczej planuję tam pojechać tylko i wyłącznie w celach rekreacyjnych, pozwiedzać okoliczne miejsca i w końcu poznać mojego "przyszłego" teścia :P Jestem od roku czasu niezależny finansowo ponieważ pracuję w weekendy i w wakacje( niestety nie mam umowy o pracę, jak to już bywa w naszym kraju, dostaniesz więcej, ale nie licz na nic z naszej strony...), oczywiście mieszkam nadal u rodziców i jestem na ich utrzymaniu. Moje pytanie jest następujące, o co może zapytać mnie konsul(Kraków) i jaka jest szansa, że przyznają mi wizę? Dodam jeszcze, że ostatnio pomieszało mi się trochę w głowie i zacząłem myśleć poważnie o studiach w Polsce, czy jeżeli powiem o tym w konsulacie zmieni to mój wizerunek? Chciałbym załatwić sprawę wizy w tym roku, żeby wiedzieć na czym stoję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia są plusem a czasami nie.

Zapytaja się co będziesz przez jeden miesiąc robił, co robi osoba do której jedziesz oraz wezmą pod uwagę to czy tam można szybko znaleźć pracę nielegalna. 

Przygotuj się na pytanie o studia i kierunek byś dobrze odpowiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sly6 napisał:

Studia możesz olać więc to jest czasami plus a czasami nie. G

Zapytaja się co będziesz przez jeden miesiąc robił, co robi osoba do której jedziesz oraz wezmą pod uwagę to czy tam można szybko znaleźć pracę nielegalna. 

Przygotuj się na pytanie o studia i kierunek byś dobrze odpowiedział. 

 

A jeżeli ta osoba ma jednoosobową firmę budowlaną? To pewnie pomyślą, że jadę tam w celach zarobkowych :) 

Na ile przyznawane są takie wizy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, trafiony12 napisał:

 

A jeżeli ta osoba ma jednoosobową firmę budowlaną? To pewnie pomyślą, że jadę tam w celach zarobkowych :) 

Na ile przyznawane są takie wizy?

 

Mogą tak pomyśleć i teraz czasami na forum bywają takie posty że ktoś przez to wizy nie otrzymał. 

Wiza tzw wklejka do paszportu to parę miesięcy do max 10 lat

Wiza pobytowa to parę dni do max 6 miesięcy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sly6 napisał:

Mogą tak pomyśleć i teraz czasami na forum bywają takie posty że ktoś przez to wizy nie otrzymał. 

 

A gdybym powiedział, że jadę po prostu w celach turystycznych, bo właśnie w takich zmierzam, ale nie powiedział do kogo jadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe ze spytaja sie do kogo jedziesz bo wiekszosc mlodych ludzi na utrzymaniu rodzicow nie bardzo moze sobie pozwolic na miesiac w hotelach amerykanskich. Nie radze klamac. chociaz nie musisz nic mowic ze to moze przyszly tesc. Spytaja sie tez co i jak bedziesz zwiedzal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, katlia napisał:

Bardzo mozliwe ze spytaja sie do kogo jedziesz bo wiekszosc mlodych ludzi na utrzymaniu rodzicow nie bardzo moze sobie pozwolic na miesiac w hotelach amerykanskich. Nie radze klamac. chociaz nie musisz nic mowic ze to moze przyszly tesc. Spytaja sie tez co i jak bedziesz zwiedzal. 

Na pewno spytają, tego jestem świadom. Mój ojciec zarabia w euro, czy jak pokażę jego zarobki to coś zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, katlia napisał:

Nie powinno. To znaczy, jego zarobki nie bardzo wchodza tu w rachube.

A czy gadka typu "Za ukończenie szkoły średniej, rodzice finansują mi wycieczkę do USA" coś zmieni?

Przepraszam, że pytam szczegółowo, ale wizę i wszystkie koszta związane z tym opłacam ze swojej kieszeni, dlatego chcę wiedzieć czy te pieniądze nie pójdą w błoto ... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, trafiony12 napisał:

A czy gadka typu "Za ukończenie szkoły średniej, rodzice finansują mi wycieczkę do USA" coś zmieni?

W jakim sensie "zmieni"? Zwiekszy szanse na otrzymanie wizy turystycznej? Jezeli przedstawisz sie wiarygodnie, masz plan na zwiedzanie, mozesz powiedziec gdzie bedziesz jechal, gdzie bedziesz sie zatrzymywal, co zwiedzal, itp. to wize powinienes dostac. Ale badz tez przygotowany na to ze zapytaja czy do kogos jedziesz i kim ta osoba jest. Wiekszosc ludzi otrzymuje wizy wiec jezeli niczego nie ukrywasz, i mozesz pokazac silne wiezi z krajem (szkola, rodzice, praca) to prawdopodobnie ty tez otrzymasz. Jezeli konsul zdecyduje ze masz slabe wiezi z Polska lub ze wyglada na to ze jedziesz do znajomego pracowac, to nie otrzymasz. Nikt tu nie moze ci powiedziec co ten konsul zdecyduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...