Skocz do zawartości

Zmiana nazwiska - brak wizy w poprzednim paszporcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłam odpowiedzi wiec chciałabym prosić was o pomoc. A mianowicie, mam paszport ważny do 2024 roku na panieńskie nazwisko. Chciałabym ubiegać się o wizę do USA niedługo, byłaby to moja pierwsza wiza do USA. Zależy mi na czasie. Stad nasuwa się moje pytanie, co zrobić... muszę wyrobić nowy paszport i wtedy ubiegać się o wizę, czy wtedy będę musiała czekać pol roku aby ubiegać się o wizę? Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego czekać pół roku aby ubiegać się o wizę?

Jeśli jesteś po ślubie i zmieniłaś nazwisko, to Twój paszport utracił ważność 3-4 miesiące po tym fakcie.

Tak więc musisz wyrobić nowy paszport i postarać się o wizę. O wizę możesz się starać nawet w ten sam dzień, kiedy odbierzesz paszport (w sensie, że możesz wypełniać formularz DS-160, dokonać opłaty i umówić się do ambasady/konsulatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joanna30 napisał:

Jeśli jesteś po ślubie i zmieniłaś nazwisko, to Twój paszport utracił ważność 3-4 miesiące po tym fakcie.

 

Na każdym kroku człowiek dowiaduje się czegoś... niespodziewanego... Powyższa informacja nie jest prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joanna30 napisał:

Dokładnie - 30 dni, a Ty podałaś 3-4 miesiące :) to ciut więcej. @Lentylka wnosi o promesę wjazdową do USA, więc nie znajduje się na terytorium USA :) 

Z tą "utratą ważności" można polemizować :) aczkolwiek, jak każdy praworządny obywatel, zachęcam aby informacje w dokumentach, w tym także w dokumentach podróży, odzwierciedlały stan faktyczny i @Lentylka powinna wymienić paszport, tym bardziej, że będzie ubiegała się o promesę wjazdową do USA. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...