Skocz do zawartości

Pytanie


ewkamarchewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ☺️

Drodzy forumowicze poradzicie! :) 

Mój narzeczony zdał w ostatnim czasie obywatelstwo za tydzień będzie miał oath ceremony. To super dla niego bardzo się oboje cieszymy :) ale tutaj zaczyna się nasz problem.... ja jestem teraz u niego w USA na wizie turystycznej która ma ważność do końca września i nie wiemy, cieszko nam jest zdecydować co jest lepsze czy pobrać się na ważnej mojej wizie turystycznej zostac tutaj i składać dokumenty na zielona kartę czy wrócić do Polski i starać się o wizę narzeczeńska.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidlowo wg przepisow powinnaa wrócić do Polski i starać się o wizę narzeczeńska. Na wizie turystycznej jesteś tylko turysta i nie masz prawa wychodzić za mąż. Jednak byli tacy co żenili się w USA i wracali załatwiając wizę małżeńska. Jak to się tutaj mówi : it’s up to you. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MoniaS napisał:

Prawidlowo wg przepisow powinnaa wrócić do Polski i starać się o wizę narzeczeńska. Na wizie turystycznej jesteś tylko turysta i nie masz prawa wychodzić za mąż. Jednak byli tacy co żenili się w USA i wracali załatwiając wizę małżeńska. Jak to się tutaj mówi : it’s up to you. 

Masz prawo wziąć ślub na jakiejkolwiek wizie, ważne aby nie było w planie wlecieć na innej z zamiarem imigracyjnym. W koleżanki przypadku wszystko zgodnie z prawem. Jesli przyjechała z zamiarem turystycznym, nie planowała slubu i pozostania w USA, to wszystko gra. A to która drogę wybierze to - up to her! 

Jest mnóstwo ludzi którzy przyjeżdzają do USA jako turyści aby wziąć ślub, czy to w Vegas bo w filmach widzieli, czy dla samych siebie, czy z innych powodów. Każdy ma prawo wziąć ślub bez wzgledu na status( oczywiscie pełnoletni i za zgoda drugiej osoby , zeby mi ktoś zaraz nie wyskoczył...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelasia napisał:

Masz prawo wziąć ślub na jakiejkolwiek wizie, ważne aby nie było w planie wlecieć na innej z zamiarem imigracyjnym. W koleżanki przypadku wszystko zgodnie z prawem. Jesli przyjechała z zamiarem turystycznym, nie planowała slubu i pozostania w USA, to wszystko gra. A to która drogę wybierze to - up to her! 

Jest mnóstwo ludzi którzy przyjeżdzają do USA jako turyści aby wziąć ślub, czy to w Vegas bo w filmach widzieli, czy dla samych siebie, czy z innych powodów. Każdy ma prawo wziąć ślub bez wzgledu na status( oczywiscie pełnoletni i za zgoda drugiej osoby , zeby mi ktoś zaraz nie wyskoczył...) 

W samej porze podkreśliłaś o zgodzie drugiej osoby bo już chciałem dziewosłębów posyłać...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...