Skocz do zawartości

Ile czeka się na odpowiedź wizową z konsulatu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pytanie. Czy miał ktoś kiedyś sytuuację w której po rozmowie z konsulem konsul nie przyznał wizy, nie przyznał odmowy i kazał czekać aż się do niego odezwą ?

Opis mojej sytuacji:

Byłem w USA już ponad 15 razy, głównie w celach turystycznych i przeważnie wracałem po 1-2 miesiącach.

Pracuję. W polsce mam własną firmę.

W kwietniu br trafiłem do aresztu w USA za drobne przestępstwo. Wynająłem adwokata, poczekałem miesiąc do sprawy i po miesiącu uzyskałem uniewinnienie oraz moja sprawa została zamknięta (dismissed and sealed)

W międzyczasie ze względu na areszt otrzymałem od konsula tutaj w polsce list o tym, iz moja wiza zostaje cofnięta (revoked) i abym po powrocie zgłosił sie do konsulatu. Podczas wizyty w konsulacie w Krakowie opowiedziałem swoją historie i wiza została mi anulowana. Zostałem poinformowany, iż mogę ubiegać się o nową wizę w zwiazku z zakończeniem procesu w USA. W ubiegłym tygodniu byłem na rozmowie o nową wizę, opowiedziałem swoją historię, przedstawiłem dokumenty. Pani konsul chciała zatrzymać mój paszport jednak po chwili go oddała. Stwierdził, iż muszą się zapoznać z sytuacja i odpowiedź dostanę na mail, który zapisała.

 

Czy ktoś był w podobnej sytuacji, ile czeka się na odpowiedź czy wiza została przyznana czy nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...