Skocz do zawartości

SĄD A WYJAZD Z DZIECKIEM BEZ ZGODY OJCA


ANBELLUCI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bardzo prosze o pomoc w dyskusji na temat wyjazdu z małoletnim dzieckiem na pobyt stały do Usa . Ojciec dziecka zgody nie  wyraża ( ojciec nie ma ograniczonych praw. mieszka 400 km od nas odwiedza rzadko,alimenty reguluje ) . w usa mam narzeczonego który ma zieloną kartę . Wiem ,że Pozostaje mi tylko sąd . Czy sąd tu osoby którym udało się wyjechać z dzieckiem poprzez orzeczenie sądu ? czy są szanse ? ;/Pozdrawiam ANIA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ANBELLUCI napisał:

Witam,

bardzo prosze o pomoc w dyskusji na temat wyjazdu z małoletnim dzieckiem na pobyt stały do Usa . Ojciec dziecka zgody nie  wyraża ( ojciec nie ma ograniczonych praw. mieszka 400 km od nas odwiedza rzadko,alimenty reguluje ) . w usa mam narzeczonego który ma zieloną kartę . Wiem ,że Pozostaje mi tylko sąd . Czy sąd tu osoby którym udało się wyjechać z dzieckiem poprzez orzeczenie sądu ? czy są szanse ? ;/Pozdrawiam ANIA 

Masz jeszcze sporo czasu. Jeśli narzeczony chce cię sponsorowac to najpierw musicie być małżeństwem. Potem zaczynacie proces i dopiero dostaniesz wizę za jakieś 2 - 3 lata. Tyle trwa sponsorowanie małżonka przez posiadacza zielonej karty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sly6 napisał:

A prawnika masz? skontaktuj się z organizacją kobieca i pokieruja ciebie co masz zrobić z prawem i wyrażeniem zgody. Bez dobrej wiedzy prawnej nic nie zrobisz 

jeszcze nie mam prawnika, dopiero zaczynam się za to brać ..dlatego chciałam zobaczyć czy ktoś wyjechał poprzez sąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ANBELLUCI napisał:

jeszcze nie mam prawnika, dopiero zaczynam się za to brać ..dlatego chciałam zobaczyć czy ktoś wyjechał poprzez sąd ?

Wyjezdzali i będą wyjeżdżać. Takiej zgody potrzebujesz aby wyrobić też paszport dla dziecka jeśli go nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...