Skocz do zawartości

Spotkanie w ambasadzie ws. zielonej karty


Paulina_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was pytanie dotyczące spotkania w ambasadzie, które wyznaczono mi na 6.11.2018. Z informacji, które uzyskałam wiem, że muszę przygotować:
1. Paszport 
2. Zdjęcia
3. Akt urodzenia
4. Akt o niekaralności
5. Gwarancje finansowe 
6. Badania lekarskie

I tutaj mam kilka pytań:
1. Czy na badania lekarskie mam zgłosić się sama, czy dostanę jakieś skierowanie?
2. Gwarancja finansowa - czy fakt, iż zmieniłam pracę dwa miesiące temu na Korporację Amerykańską, której nie zapisałam w ds-260 (bo jeszcze tam nie pracowałam), ale w ramach pracy mogę przenieść się wewnętrznie w strukturach firmy i mogę pracować w Bostonie, czy to też jakoś mogę udokumentować i będzie to brane pod uwagę jako że mogę utrzymać się w USA?
3. Na stronie: https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/2015/12/IV-F04-POL-GSS-Instructions-for-applicants-Jan-12-2015.pdf podana jest informacja, że powinnam wysłać dokumenty i dopiero wówczas wyznaczą mi termin. Nie do końca to rozumiem, bo termin już mam. 

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź. Ewentualnie osoby, które były już na spotkaniu proszę o informację jakie dokumenty Wy przygotowywaliście.

Pozdrawiam,
Paulina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp 1 musisz się zgłosić sama na badania lekarskie, możesz to mieć w Krakowie lub Warszawie.  Listę przychodni masz na stronie Ambasady 

Odp 2 jak powiesz na rozmowie o tym to wezmą to pod uwagę, powiesz przy czym będziesz pracować itd możesz też pokazać krótkie pismo ze będziesz mieć pracę w Stanach.

Odp 3 pierwszy raz taki dokument widzę i kto wie czy to nie nowość w DV 2019 lub też to dotyczy innych wiz a wtedy to Ciebie nie dotyczy bo Ty masz wizytę wyznaczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź. Powiedz mi jeszcze, czy z Twojego doświadczenia (bo chyba znasz odpowiedź na wszystkie sprawy wizowe :)) należy potwierdzić spotkanie, jak już zostało wyznaczone, czy wystarczy jak wstawię się w wyznaczonym terminie z kompletem dokumentów?

Pozdrawiam,
Paulina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...