Skocz do zawartości

DV-2020 Loteria Wizowa


izaboo1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce w tym roku startować w loterii jak rozumiem wyniki w przyszłym roku, a wiza w 2020. Czy jednak jeśli się dowiem że wizę dostaniemy w 2020 to na przykład mogę pojechać do USA w 2019 r. na wizie studenckiej konkretnie na roczny kurs językowy i już tam wizę odebrać? Tak wiem że nie mogę przez ten czas pracować ale mamy tam rodzinę więc mamy gdzie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jesli masz wystarczajaco kasy - czyli jakies 20,000$ na roczny kurs - to mozesz starac sie o wize studencka. Bez dowodow finansowych i zwiazkow z Polska wizy nie dostaniesz. Skoro juz planujesz tam zostac na stale, to z tymi zwiazkami moze byc kiepsko.

2. Jesli bedziesz miala w tym okresie caly czas legalny status w US  to mozesz wtedy dokonac Adjustment of Status w US i nie musisz wracac do Polski. Nie wiem czy rok wystarczy?

3. Moze poczekaj z planowanie do czasu, gdy wygrasz. :p Bo tutaj jest wiele czynnikow skladajacych na to, czy bedziesz mogla czekac na wize w US czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izaboo1983 napisał:

Witam

Chce w tym roku startować w loterii jak rozumiem wyniki w przyszłym roku, a wiza w 2020. Czy jednak jeśli się dowiem że wizę dostaniemy w 2020 to na przykład mogę pojechać do USA w 2019 r. na wizie studenckiej konkretnie na roczny kurs językowy i już tam wizę odebrać? Tak wiem że nie mogę przez ten czas pracować ale mamy tam rodzinę więc mamy gdzie być.

Jeśli będziesz mieć wysoki numer to polecam przyleciec do Polski i tutaj załatwiać zielona kartę niż przez Stany. Bo może okazać się tak że zielonej karty nie otrzymasz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, izaboo1983 napisał:

Witam

Chce w tym roku startować w loterii jak rozumiem wyniki w przyszłym roku, a wiza w 2020. Czy jednak jeśli się dowiem że wizę dostaniemy w 2020 to na przykład mogę pojechać do USA w 2019 r. na wizie studenckiej konkretnie na roczny kurs językowy i już tam wizę odebrać? Tak wiem że nie mogę przez ten czas pracować ale mamy tam rodzinę więc mamy gdzie być.

1 godzinę temu, Roelka napisał:

2. Jesli bedziesz miala w tym okresie caly czas legalny status w US  to mozesz wtedy dokonac Adjustment of Status w US i nie musisz wracac do Polski.

W przypadku wizy F pojawia się problem tzw. dual intent. W przypadku wizy studenckiej ogólne założenie jest takie, że w czasie ubiegania się o wizę aplikujący nie ma w planach emigracji na stałe. Jeżeli oba procesy - zielona karta i wiza F - będą szły jednocześnie, jest niezerowe ryzyko, że mogą odmówić Ci jednego lub drugiego, lub obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...